Rakowianki z Rakowic rozbawiły publiczność podczas festiwalu w Zbicznie

Opublikowano:

Na śpiewających starszych ludzi wielu patrzy z przymrużeniem oka. Chórów zrzeszających osoby starsze jest ich coraz więcej. Korzyści ze śpiewania jest wiele. Śpiew to sposób na wyrażenie emocji – miłości, radości, smutku, złości. Wspólny śpiew to nowe spojrzenie na zespół i wzajemne współdziałanie.
Nic więc dziwnego, że seniorzy lubią śpiewać w grupie. Zajęcia muzyczne pozwalają się poczuć raźniej, są bardzo popularne. To dlatego śpiew jest z ludźmi zawsze wtedy, gdy pragną czuć się zjednoczeni. Zespoły śpiewające spotykają się na wspólnych konkursach i to dodaje im sił.

Zespól Rakowianki z Rakowic brał udział w Festiwalu Piosenki Romantycznej  w Zbicznie w dniu 19 lutego. To już 19 edycja tego festiwalu. W tym roku zaprezentowało się aż 16 zespołów wokalno-instrumentalnych. Festiwal to zasługa Marii Lewalskiej z zespołu znanego w całym regionie „Wesołe Kumoszki”.
W tym roku na scenie zaprezentowały się zespoły:
"Wesołe Kumoszki, Karbowianie, Leśna Kraina, Wrzosy, Serenada, Weseli Seniorzy, Powiślanki, Apassjonata, Marezianki, Polskie Kwiaty, Lisewianie, Lubiczanie, Pokrzydowianki, Bronisławianki, Sierpczanie, Złote Kłosy i Rakowianki ", które porwały do tańca festiwalową publiczność. Dyrygentem  zespołu Rakowianki jest Sławomir Sieński.

Każdy zespół wykonał po trzy utwory o tematyce romantycznej. Jury w składzie: Hanna i Krzysztof Domeraccy oraz Andrzej Schuetz przyznało  Grand Prix festiwalu zespołowi Polskie Kwiaty - rzeźba - Zakochanego Wróbla.

Organizatorem festiwalu był Urząd Gminy w Zbicznie i GOKSiR, zespól Wesołe Kumoszki jako gospodarze, patronat honorowy objął starosta brodnicki Piotr Boiński.

opr. mz 
foto dzięki uprzejmości Ryszard Ulatowski