Udział uczniów Zespół Szkół w Lubawie w zawodach Olimpiady Wiedzy Technicznej

Opublikowano:

Uczniowie Zespół Szkół w Lubawie od wielu lat biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej, która jest postrzegana wśród osób zainteresowanych, jako jedna z najtrudniejszych olimpiad w Polsce. W tym roku szkolnym ma miejsce jubileuszowa – 50 edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Zawody szkolne I stopnia odbyły się 20 października 2023 roku. Wzięło w nim udział  siedmioro uczniów z klasy 4B i 5B Technikum Elektrycznego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwoje z nich: Kacper Nadolski i Igor Kasprowicz, reprezentujący klasę 5B.

Zawody drugiego stopnia miały miejsce 4 stycznia 2024 r. w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w Olsztynie. W trakcie rywalizacji okazało się, że z województwa warmińsko-mazurskiego do drugiego etapu zakwalifikowały się łącznie cztery osoby, z których Kacper uzyskał w zawodach szkolnych najwyższy a Igor trzeci wynik w województwie. Był to dla nas już ogromny sukces. 

Zadania drugiego stopnia zawodów okazały się trudne, ale nasi uczniowie bez zastanawiania podjęli walkę w celu ich rozwiązania. Ostatecznie 6 lutego 2024 r. otrzymaliśmy informację dotyczącą zakwalifikowania się Igora Kasprowicz do ostatniego, ogólnopolskiego etapu Olimpiady, który odbędzie się w Warszawie.  

Wynik ucznia potwierdza wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych, jakie posiadają nasi uczniowie i przyszli uczestnicy rynku pracy.  
Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Igora i mamy nadziej, że dobra passa dalej dla niego będzie trwać. Trzeba dodać, że najbliższym czasie zabieramy się do pracy, aby jak najlepiej przygotować się do finału zawodów.
Jeszcze raz gratulujemy naszym Olimpijczykom. Życzymy im dalszych sukcesów edukacyjnych.

materiał ZS w Lubawie