Protesty rolników w całym kraju. Przejazd ciągników przez Lubawę

Opublikowano:

Rolnicy znów wyszli na drogi. Piątek w wielu miejscach w kraju upłynął pod znakiem protestów rolniczych. Dziś strajk generalny rolników z trzech powiatów: ostródzkiego, nowomiejskiego i iławskiego, który rozpoczął się o godz. 10.00 w Rakowicach przy Stacji PKP. Szymon Sargalski koordynator protestu powitał wszystkich rolników, grupę pielęgniarek ze szpitala w Nowym Mieście Lubawskim oraz rolnika reprezentującego powiat ostródzki.

Rolników w całej Europie jednoczy sprzeciw wobec polityki rolnej Unii Europejskiej. Przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi i pakietowi klimatycznemu "Fit for 55". Rolnicy protestują przeciwko napływowi produktów rolnych z Ukrainy. Protest jest oddolny i rolnicy nie chcą, żeby partie podszywały się pod dzisiejszy strajk powiedział Szymon Sargalski.

 Po krótkich informacjach na temat aktualnej sytuacji rolnictwa około 180  ciągników wyruszyło ze stacji Rakowice w kierunku drogi DK-15 i wyjechało w  kierunku Lubawy. Ciągniki jechały jeden za drugim i kiedy ostatni wjeżdżał do miasta, to pierwszy już wracał i był na rondzie gen. Hallera, jechał ul. Wyzwolenia w kierunku  DK-15.

Z Lubawy rolnicy udali się do Nowego Miasta Lub. i ponownie wrócili  piętnastką do Rakowic, gdzie nastąpiło zakończenie dzisiejszego protestu. Był to największy protest rolników w ostatnich latach. Jeśli rolnicy wychodzą na ulicę, to jest bardzo źle - mówią protestujący. (mz)