Kolejni zatrzymani trafią do aresztu w tym 37- latek z gminy Lubawa

Opublikowano:

Będąc poszukiwanym jest się niepewnym swojego jutra. Unika się policjantów i próbuje być niezauważonym. Wszystkie te zabiegi w końcu zawodzą, bo przychodzi moment zatrzymania i rozliczenia z wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 46 –latka z gminy Iławy, który starał się być nieuchwytny dla funkcjonariuszy. Teraz rok i sześć miesięcy posiedzi w więzieniu. To jeden z trzech poszukiwanych zatrzymanych podczas jednej doby.

We wtorek  (6.02.2024 r.) w gminie Iława policjanci zatrzymali 46 – latka. Funkcjonariusze po otrzymaniu listu gończego sprawdzali różne adresy jego zamieszkania, rozpytywali rodzinę oraz znajomych, aby dowiedzieć się gdzie obecnie przebywa. Kiedy ustalili miejsce natychmiast tam pojechali i zatrzymali 46 - latka. Nie było to takie proste gdyż mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany i ukrywał przed funkcjonariuszami.

Mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany kiedy to schował w garażu przed policjantami. Okazało się, że w ostatnim czasie mężczyzna często zmieniał miejsce zamieszkania jak i pracy. Mieszkaniec gminy Iława został już przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższy rok i 6 miesięcy za udzielanie narkotyków.

Tymczasem w gminie Lubawa policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Okazało się, że 37 – latek szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie. Mieszkaniec gminy Lubawa został przewieziony do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam 149 dni za posiadanie narkotyków.

Natomiast środę (7.02.2024 r.) kolejnym zatrzymanym poszukiwanym okazał się 40 – latek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kiedy to przyszedł do iławskiej jednostki policji. Oświadczył funkcjonariuszom, iż wie, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dlatego stawił się do jednostki policji, żeby policjanci zawieźli go do więzienia. Mężczyzna trafił do zakładu karnego za posiadanie narkotyków a odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 118 dni.

źródło KPP Iława 
foto archiwum KGP