33-letni mieszkaniec Lubawy sprawcą przemocy domowej. Posiadał broń bez pozwolenia

Opublikowano:

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. 33 - latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna został zatrzymany, a ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 33-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją żoną, wyzywał ją i poniżał. Pokrzywdzona w obawie o swoje życie i zdrowie poprosiła o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze ustalili, że 33-latek od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną. Mężczyzna szarpał za ubrania i ręce, kopał, a także groził użyciem broni, która posiadał. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Lubawy posiadał w domu bez wymaganego zezwolenia amunicję myśliwską w ilości 75 szt. oraz kulową w ilości 7 szt. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej najbardziej dotkliwy środek zapobiegawczy - tymczasowy areszt. 33-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 
źródło KPP Iława  
foto archiwum