Constract Lubawa brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-15

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-15 dla młodych konstruktorów zakończył się brązowym medalem. Zespół prowadzony przez trenera Łukasza Żebrowskiego w piątek rozegrał dwa spotkania w grupie A.
Pierwszy mecz to wysokie zwycięstwo nad GSF Gliwice 5:0. Młodzi Konstruktorzy grali bardzo stabilnie i odpowiedzialnie. Tworzyli sporo niebezpiecznych sytuacji i jednocześnie spełniali założenia trenera w obronie. Efektem jest czyste konto bramkarza Jana Rutkowskiego i aż 5 trafień do bramki GSF'u.

Drugie spotkanie z zespołem KS Gniezno było bardzo niespokojne. Wynik długo nie chciał się otworzyć. W 15-tej minucie samotny rajd uskutecznił Grzegorz Szauer i lewą nogą strzelił bramkę na 1:0. Zespół z Gniezna musiał zremisować lub wygrać, aby awansować do kolejnej fazy, więc w końcowych minutach postawił wszystko na jedną szalę i wycofał bramkarza. Ta decyzja trenera Adama Heliasza okazała się skuteczna i gnieźnianie w ostatniej minucie meczu strzelili nam bramkę i wyrównali na 1:1. MVP w tym meczu to Grzegorz Szauer.

Ostatecznie kończymy fazę grupową na pierwszym miejscu grupy A. W niedzielę rano ćwierćfinałowe spotkanie po remisie 2:2 z zespołem Polonia Środa Wielkopolska. W rzutach karnych zwyciężyła drużyna z Lubawy 4:3. MVP w tym meczu Jan Rutkowski. W walce o finał niestety uległa drużynie Jantar Ustka 0:2 i w meczu o brązowy medal pokonała drużynę Nowiny 6:3. W tym  meczu MVP otrzymał Hubert Muszyński.

Hubert Bieńkowski zdobył w turnieju 6 bramek, a w dniu dzisiejszym kibice  obecni na stadionie w Bielsku-Białej zaśpiewali mu gromkie 100 lat. Na zakończenie turnieju drużyny i zawodnicy otrzymali medale. Najlepszym bramkarzem całego turnieju MMP U-15 został bramkarz Constractu Lubawa Jan Rutkowski. (mz)