Awans z I miejsca Constractu Lubawa w MMP-15 w Bielsku-Białej do ósemki najlepszych drużyn w kraju

W Bielsku-Białej trwają Mistrzostwa Polski w Futsalu zawodników U-15, w których nasze województwo reprezentują młodzi zawodnicy Constractu Lubawa. W grupie A rozegrali dwa pojedynki: z Limanovią pokonując 4:2, a w dniu dzisiejszym 5:0 drużynę z Gliwic.

Ostatni mecz z drużyną z Gniezna decydował o tym czy do dalszych  rozgrywek wystartują jako zwycięzcy czy z drugiego miejsca.
Spotkanie od początku było wyrównane, a dla drużyny z Gniezna był to mecz decydujący o awansie.

Przez pierwsze 12 minut na parkiecie w Bielsku-Białej był wynik  bezbramkowy. W 14 minucie spotkania po pięknej solowej akcji pierwszą bramkę zdobył Grzegorz Szauer, podobnie było w pierwszym spotkaniu z Limanovią. W meczu z drużyną z Limanowej przy stanie 0:2 Grzesiu zdobył gola i młodzi konstruktorzy zwyciężyli. Niestety w końcówce  zawodnicy z Gniezna grali z wycofanym bramkarzem i na kilkanaście sekund  przed końcem zdobyli bramkę po golu Sliwki i tym samym zajęli II miejsce w grupie A. W tym meczu podobnie jak w poprzednich bardzo dobrze prezentował się bramkarz Constractu Lubawa Jan Rutkowski.

Jutro dalsza rywalizacja. O godz. 8.00 młodzi konstruktorzy zagrają z Polonią Środa Wielkopolska, która zajęła II miejsce w grupie B. (mz)

foto Szkółka Constract Lubawa

Poniżej  bramka zdobyta w 14 minucie  przez  Grzesia Szaura  proszę zobaczyć i ocenić