1/32 Pucharu Polski w Futsalu. AZS AWF Warszawa - Constract Lubawa 1:8 LZS Gminy Lubawa - Legia Warszawa (1:5) 5:9

W dniu dzisiejszym rozgrywane są spotkania 1/32 pucharu Polski w Futsalu. W rywalizacji biorą udział dwie drużyny z naszego regionu. Constract Lubawa gładko pokonał AZS AWF Warszawa 1:8.

Dzisiaj druzyna z Lubawy  rozegrała pierwsze spotkanie w ramach tegorocznej edycji Pucharu Polski w Futsalu. Przeciwnikiem Konstruktorów był zespół AZS AWF Warszawa. Zespół Akademików na co dzień gra w 2 lidze futsalu (makroregion I), gdzie znajduje się na 4 miejscu.

Spotkanie od początkowych minut było pod kontrolą Constractu. Ostatecznie gospodarze zdołali strzelić tylko 1 bramkę, a mecz zakończył się wynikiem 1:8.Warto nadmienić, że był to debiutancki mecz dla Keko - Brazylijczyka z włoskim paszportem, który od wtorku  dołączył do zespołu.

W  drugim spotkaniu Pucharu Polski  w Hali Sportowej w Byszwałdzie, LZS Gminy Lubawa podejmował drużynę Legii Warszawa. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:5.I   wydawało się ,że w drugiej połowie padnie rekord  bramek dla gości. Jednak w drugiej połowie tak się nie stało.

Druga połowa spotkania była zupełnie inna. Gospodarze zdobyli aż 4 bramki.
Mimo porażki gospodarze zasłużyli na słowa uznania za walkę do końca. Bohaterem spotkania w mojej ocenie był bramkarz Mateusz Lewalski, który  bronił strzały Davidsona, Rui Pinto, Klausa czy Grzyba. W 35 minucie gospodarze nie wiadomo dlaczego wycofali bramkarza i zaledwie w ciągu 2 minut stracili dwie bramki.

Ładne widowisko, zwłaszcza w drugiej połowie. Momentami było nerwowo, po dwóch żółtych kartonikach Davidson de Silva musiał opuścić boisko. Legia pokonała LZS Gmina Lubawa i awansowała do 1/16 Pucharu Polski.