LZS Gmina Lubawa - Jurand Barciany (5:0) 9:0

Zakończyło się w Gminnej Hali Sportowej w Byszwałdzie spotkanie I rundy Pucharu Polski w Futsalu. Mistrzowie Województwa drużyna LZS Gmina Lubawa podejmowała GLKS JURAND Barciany (II liga futsalu).

Już w pierwszej połowie gospodarze dominowali na boisku i bramka wisiała w powietrzu, ale bramkarz Papliński, zawodnik IV ligowej Granicy Kętrzyn bronił znakomicie strzały Szymona Licznerskiego i innych. W 5 minucie kapitalny strzał oddał Jakub Banach i tak padła pierwsza bramka.

Po zdobyciu pierwszej bramki gospodarze się rozkręcili i Piotr Rykaczewski podwyższył na 2:0, dwie minuty później Szymon Szałkowski na 3:0 i gospodarze nadal dominowali na parkiecie. W końcówce pierwszej połowy padły jeszcze dwie bramki po strzałach Piotra Rykaczewskiego i Szałkowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0.

W drugiej odsłonie ponownie na początku Piotr Rykaczewski podwyższył na 6:0. Goście po utracie bramki przyspieszyli grę i stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale Mateusz Lewalski obronił kilka kapitalnych strzałów i zachował czyste konto. W 31 minucie drugiej połowy Szymon Szałkowski podwyższa na 7:0. W końcówce ponownie Szymon w 36" zdobył  swoją czwartą bramkę w dniu dzisiejszym na 8:0. Kropkę nad i postawił Janusz Okuniewski, który na 2 minuty przed końcem podwyższył  wynik na 9:0.

Przypomnijmy, że drużyna LZS Gmina Lubawa to zawodnicy lokalnych  klubów -  5 z Constractu, 2 z Jordana Kazanice, 1 z Motoru Lubawa, 1 z GKS LZS Wikielec oraz 1 z Polonii Lidzbark Warmiński

Kolejnym przeciwnikiem w 1/32 Pucharu Polski będzie drużyna Legi Warszawa, a spotkanie rozegrane zostanie w styczniu w Hali w Byszwałdzie.

Damian Kościński, Jakub Banach, Piotr Krużewski, Janusz Okuniewski, Piotr Rykaczewski (KS Constract Lubawa), Mateusz Lewalski, Szymon Bogdański (LZS Jordan Kazanice), Paweł Ewertowski (MLKS Motor Lubawa), Szymon Szałkowski (Polonia Lidzbark Warmiński), Szymon Licznerski (GKS LZS Wikielec)