Kolejny defibrylator w gminie tym razem przy Szkole Podstawowej w Złotowie

Opublikowano:

Dziś podczas Święta Szkoły został oficjalnie przekazany defibrylator, a następnie druhowie z Naszej Jednostki przeprowadzili szkolenia dla uczniów Naszej Szkoły. Z inicjatywy członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotowie polegającej na zainstalowaniu Defibrylatora AED dostępnego dla mieszkańców Złotowa i okolic.

Dzięki dofinansowaniu pozyskanym przez Naszą Jednostkę oraz wsparciu finansowemu jakie otrzymaliśmy od Naszego lokalnego przedsiębiorcy sfinalizowaliśmy zakup Nowego Defibrylatora, który znajduje się na wyposażeniu naszego samochodu.

Takie działania pozwoliły Nam na przekazanie Naszego dotychczasowego AED-a. Przy współpracy z Panią Dyrektor Justyną Kwiatkowską reprezentującą Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie, która pozyskała środki z Urząd Gminy Lubawa  na zakup kapsuły zewnętrznej. Została ona zainstalowana przy wejściu głównym do budynku szkoły.

Dzięki temu wszyscy mieszkańcy mogą w razie zaistniałej sytuacji wymagającej użycia Defibrylatora w stanie zagrożenia życia i zdrowia skorzystać z dostępnego urządzenia, które może się przyczynić do uratowania życia.

fb  OSP Złotowo