Amazing Gospel - niezwykły koncert noworoczny

Opublikowano:

„Amazing Gospel” czyli niezwykły wieczór w świąteczno-noworocznym klimacie muzyki gospel! To specjalnie przygotowany cykl koncertów Iława Gospel Singers z udziałem fantastycznych gości – Olgi Szomańskiej i Colina Williamsa (Wielka Brytania), obdarzonych mocnymi głosami i nieprzeciętną energią na scenie. Chórowi i solistom będzie towarzyszyć zespół instrumentalny z sekcją smyczkową i dętą.

„Amazing Gospel” to projekt muzyczny pachnący świętami, wypełniony charakterystyczną dla muzyki gospel  radością i wzruszeniami przy dźwiękach polskich kolęd i pastorałek oraz angielskojęzycznych pieśni bożonarodzeniowych. W repertuarze koncertu usłyszymy także gospelowe hity, które u progu Nowego Roku wprowadzą słuchaczy w dobry nastrój, dając energię i nadzieję na nadchodzące w kolejnym roku dobre wydarzenia.

Przedstawiamy artystów, których będzie można zobaczyć i usłyszeć na scenie .

OLGA SZOMAŃSKA – wszechstronna wokalistka, aktorka serialowa i musicalowa, zdobywczyni wielu nagród (m.in. laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy, zdobywczyni tytułu najlepszej wokalistki musicalowej w 2017 roku). Wraz z Piotrem Rubikiem pracowała przy oratorium "Tu es Petrus". W 2016 roku śpiewała przed dwumilionową publicznością na koncercie podczas Światowych Dni Młodzieży. Występuje w teatrach muzycznych, współpracuje gościnnie z zespołami: Trzecia Godzina Dnia, Full Power Spirit oraz Gospel Rain. Ma na koncie dwie solowe płyty (2011, 2022).
COLIN WILLIAMS – charyzmatyczny wokalista i dyrygent, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat, a w wieku 18 lat dyrygował już założonym przez siebie kościelnym chórem gospel. Ma ponad 30-letnie doświadczenie muzyczne. Współtworzył wiele ciekawych projektów muzycznych m.in.: The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Deronda K.Lewis. Współpracow
ał z BBC, przygotowując programy takie jak BBC`s Songs of Praise i BBC Radio 2's, Gospel Train. Colin prowadzi warsztaty gospel w całej Europie. Jest dyrygentem założonego w 2014 roku chóru The Celebration Choir złożonego z utalentowanych wokalistów regionu Yorkshire.
IŁAWA GOSPEL SINGERS – wielokrotnie nagradzany zespół gospel istniejący od 2015 roku, zwycięzca konkursu chórów podczas międzynarodowego festiwalu gospel w Montegrotto we Włoszech w 2022 roku. Ma na koncie współprace z tak znakomitymi artystami jak Ewa Uryga, Olga Szomańska, Gabi Gąsior, Colin Williams, Brian Fentress, Wayne Ellington, Mietek Szcześniak. Dwoje z nich zostało zaproszonych do wspólnego projektu.

Artystom będzie towarzyszył znakomity zespół instrumentalny w składzie:
Marcin Sawicki – instrumenty klawiszowe
Wojtek Olszewski – gitara
Robert Tokarski – bas
Krzysztof Olszewski – perkusja
Dyrygentem, aranżerem i kierownikiem artystycznym projektu jest Michał Wróblewski.

Noworoczne koncerty w ramach projektu “Amazing Gospel” odbędą się w trzech miastach: w Iławie, Toruniu i Kwidzynie. Iławski koncert inaugurujący artyści zagrają 8. stycznia 2024 roku w GrandHotelu Tiffi.
Bilety są dostępne na platformie
   www.bilety24.pl i w sprzedaży stacjonarnej (szczegóły na plakacie).
Serdecznie zapraszamy!
IGS