Monika Jackiewicz najszybszą Polką w 9. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego

W 9. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego, która odbyła się 8 października triumfowali Erick Leon Ndiema,Hilda Jelagat Kiptum (1:12:51,6). Najlepszy z Polaków – Mateusz Kaczor finiszował na 4 miejscu (1:04:14,9), najszybsza Polka – Monika Jackiewicz dotarła na metę w TAURON Arenie Kraków jako druga zawodniczka (1:13:18,6).

Zwyciężczyni wśród kobiet – Hilda Jelagat Kiptum (1:12:51,6), dla której był to debiut w Cracovia Półmaratonie Królewskim, o 27 sekund pokonała najszybszą Polkę – Monikę Jackiewicz (1:13:18,6). Dla zawodniczki MKL Szczecin to kolejne podium w biegach Królewskiej Triady Biegowej (zajęła 1. miejsce w 7. Cracovia Półmaratonie Królewskim, 3. miejsce w 8. Cracovia Półmaratonie Królewskim oraz 3. miejsce w 14. Biegu Trzech Kopców). Trzecia była Kenijka Glorius Jepkirui (1:13:45,8).

W biegu wystartowały 7634 osoby z niemal 50 krajów, a 7589 z nich zameldowało się na linii mety w TAURON Arenie Kraków. Dla 808 z nich oznaczało to również, że zdobyli Królewską Triadę Biegową 2023 za ukończenie 20. Cracovia Maraton, PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców i 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

- Jestem bardzo zadowolona z startu w Krakowie. W wietrznej pogodzie uzyskałam bardzo dobry wynik. Jest to fajny prognostyk przed dalszą częścią sezonu. -  mówi Monika Jackiewicz  podczas krótkiej rozmowy przed  treningiem.