Trzech zapomniało opłacić grzywnę, czwarty szukany był listem gończym. Takich poszukiwanych zatrzymali policjanci podczas minionej doby

Opublikowano:

Policjanci w ramach pełnionych obowiązków codziennie sprawdzają miejsca zamieszkania osób poszukiwanych oraz miejsca, w których mogą się ukrywać. Ujęcie osób, które szukane są przez wymiar sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu. Przypominamy, że odpowiedzialności karnej podlega również ten, kto pomaga przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary. Osoba, która ukrywa osobę poszukiwaną podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Pierwszego z szukanych mężczyzn policjanci zatrzymali w środę (13.09.2023 r.) w Suszu. Funkcjonariusze po tym jak otrzymali zarządzenie o poszukiwaniu 26 – latka i ustaleniu miejsca  pobytu w pierwszej kolejności pojechali sprawdzić czy mężczyzna jest w domu. Okazało się, że mieszkaniec Susza był na miejscu. Policjanci oświadczyli mu, że nie opłacił grzywny dlatego zostanie zatrzymany i przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższe 10 dni. 26 – latek szybko znalazł pieniądze opłacił zaległość, po czym został zwolniony.

Kolejny szukany mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego. Funkcjonariusz w trakcie czynności służbowych ustalił miejsce przebywania szukanego 35 – latka. Policjant natychmiast pojechał na miejsce gdzie zatrzymał mężczyznę. Oświadczył mu, że szukany jest ponieważ także nie zapłacił grzywny i musi jechać na 10 dni do zakładu karnego. Mężczyzna tym razem opłacił zaległość po czym został zwolniony.

Natomiast w czwartek (14.09.2023 r.) kilka minut po godzinie 6:00 policjanci zatrzymali szukanego listem gończym 40 – latka. Funkcjonariusze od dłuższego czasu starali się ustalić miejsce pobytu mężczyzny rozpytywali rodzinę a także znajomych. Kiedy to okazało się, że mężczyzna może przebywać w jednym z domów w Iławie natychmiast tam pojechali. Funkcjonariusze zatrzymali 40 – latka i przetransportowali go do więzienia gdzie spędzi najbliższe 59 – dni.

Tymczasem szukany przez iławski sąd 23 – latek został zatrzymany na jednej z lubawskich ulic. Mężczyzna poszukiwany był ponieważ nie opłacił grzywny i sąd zamienił ją na 4 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna zdecydował się zapłacić zaległość po czym został zwolniony.

źródło KPP Iława