Monika Jackiewicz ukończyła morderczy maraton przy 38 stopniach podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie rozegrano maraton kobiet. W maratonie brały udział dwie zawodniczki z Polski: Mistrzyni Europy Aleksandra Lisowska i Monika Jackiewicz pochodząca z Kazanic w gminie Lubawa.

Monika Jackiewicz pokonała trasę maratonu w czasie 2:37:18 zajmując 40. miejsce. Monika po zawodniczce z Danii, dwóch z Niemiec i Francji była 5. Europejką. Zawodniczka z Niemiec pochodzi z Etiopii - Melat Yisak Kejeta. Druga Polka Mistrzyni Europy Aleksandra Lisowska nie ukończyła maratonu. Trudne warunki pogodowe (wysokie temperatura i wilgotność) sprawiły wielu biegaczkom ogromne problemy na trasie.

Podczas maratonu w Budapeszcie była rodzina Moniki mama Anna i brat Mateusz Jackiewicz. Na zdjęciu flaga z napisem Monika specjalnie przywieziona do Budapesztu przez mamę  i brata Mateusza. W rozmowie z mamą Moniki Anną Jackiewicz otrzymaliśmy krotką informację o starcie Moniki. Jest zadowolona ze startu w takich warunkach, wręcz tropikalnych ok. 38 stopni i cieszy się z ukończenia biegu.