Runda wstępna WPP Unia Susz - Motor Lubawa (1:1) 1:2

Trwają rozgrywki rundy Wstępnej WPP w piłce nożnej. W dniu dzisiejszym IV ligowy Motor Lubawa zmierzył się w Suszu z tamtejszą Unią Susz. PFT Drewneks Sampława na własnym boisku zmierzył się z Czarnymi Rudzienice i uległ 0:1. Jordan Kazanice podejmował Iskrę Narzym i także  uległ różnicą jednej bramki 0:1. W Mrocznie Avista Łążyn pokonała 1:3 KS Mroczno
po bramkach Daniela Junkier, Igora Chyrzyńskiego i Adama Januszewskiego.

W spotkaniu IV ligowego Motoru z grającą w lidze okręgowej Unią Susz, pierwsza bramka dla gości padła już w 17 minucie po strzale Bartka Kuczyńskiego. W 27 min żółta kartka dla zawodnika Unii za faul na Bartku Sobótce.

Gospodarze po golu Lulińskiego w 37 minucie wyrównali i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania pucharowego.

W drugiej połowie trener Krzysztof Malinowski dokonuje zmian. Na boisku pojawiają się Paweł Ewertowski i Kacper Nawrocki, którzy zmienili Gerkę i Modrzewskiego.
Po dokonaniu zmian nadal brakuje skuteczności w drużynie gości, a gospodarze skutecznie bronią swojej bramki. Trener Malinowski dokonuje kolejnych zmian, wchodzą Maluchnik i Kruszewski w miejsce zdobywcy bramki B.Kuczyńskiego i Jakuba Szczepańskiego.

W końcówce spotkania goście dokonują kolejnej zmiany schodzi Zdunek wchodzi Igor Kowalski. Piłkarze Motoru Lubawa częściej  są w posiadaniu piłki,próbują  zagrozić  gospodarzom ale z tych akcji  nic nie wynika. Kibice zapewne oczekują dogrywki.  W końcówce spotkania  pada bramka  na 1:2 po niefortunnej interwencji i samobójczej bramce  Macieja Górskiego i Motor Lubawa pokonuje szczęśliwie  gospodarzy 1: 2.

Do dalszych rozgrywek awansował Motor Lubawa , Constract Lubawa (wolny los) i Avista Łążyn.

Skład Motoru;Kowalski, Fafiński, Zdunek, Skindel, Szczepański, Gerka, Modrzewski, Wasiak, Piotr Sobótka, Bartosz Sobótka, Bartosz Kuczyński

Unia Susz:Luliński, Staniec, Marciniak, Laskowski, Połeć, Zakrzewski, Drozdowski, Popławski, Górski, Trzciński, Kowalewski, Witkowski, Wiśniewski Hubert, Żuralski, Chodowiec.