DZIEŃ MATKI w klasach I-III SP ROŻENTAL

Opublikowano:

Tegoroczne Święto Mamy obchodziliśmy 6 czerwca 2023 na łonie natury, w leśniczówce w Pomierkach. Po powitaniu i części artystycznej rozpoczęły się wspólne zabawy mam i dzieci. Na początku mamy rozpoznawały swoje pociechy po rękach, stopach i głosie. Quiz – Co lubi moja mama? pokazał jak dobrze dzieci znają swoją mamę.

Dużo radości sprawiły wspólne zabawy  sportowe, w których dzieci i mamy sprawdzały swoją szybkość, celność i siłę.  Jak zwykle przeciąganie liny wywołało ogrom radości. Zadowoleni i trochę zmęczeni rozpoczęliśmy biesiadowanie. Przy ognisku mamy i dzieci piekły kiełbaski. Chętni jedli zupę myśliwską, zajadali się arbuzami i chłodzili napojami  przygotowanymi przez gościnnych gospodarzy.

W altance można było częstować się kawą, herbatą, ciastkami. Gdy mamy spędzały czas na wspólnych rozmowach, dzieci bawiły się, grały w piłkę, biegały, huśtały się. Wielką atrakcją okazała się przejażdżka bryczką po lesie.  Na zakończenie dzieci zjadły lody i szczęśliwe wraz z mamami wróciły do domu. 

materiał SP w Rożentalu