Boże Ciało w Lubawie

Opublikowano:

Kościół katolicki obchodzi dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjnie, ulicami polskich miast i wsi przeszły procesje z udziałem wiernych. W Lubawie wzięło w niej udział kilka tysięcy mieszkańców miasta wokół czterech ołtarzy: na Rynku, koło kościoła św.  Barbary, na ul.Gdańskiej koło poczty i figury Chrystusa Króla, a następnie do kościoła pw. Świętych Jana Chrzciciela i Michała Archanioła.

Uczestnictwo w procesji Bożego Ciała jest "dawaniem" Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, który wychodzi na nasze ulice i jest obecny nie tylko w kościele. Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary oraz okazja do zastanowienie się kim dla nas jest Bóg. Procesja i obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie to również zaproszenie Go do naszego życia.

Wierni przeszli tradycyjnym szlakiem przy pięknej pogodzie. Dziewczynki tradycyjnie sypały kwiaty, które zamieniły nawierzchnie lubawskich ulic w wielokolorową mozaikę złożoną z milionów drobnych płatków. Procesja zakończyła się w kościele Świętych Jana Chrzciciela i Michała Archanioła błogosławieństwem i Eucharystią. (mz)