LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

Opublikowano:

W dniu 17 maja 2023r.na stadionie UWM w Olsztynie odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci urodzonych w latach 2012/2013. Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Lotto, PZU, FUNDACJA POLSKIEJ WYTWÓRNI PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH. Nasza reprezentacja liczyła 41 zawodników.

Hymn na początek zawodów, odśpiewany przez wszystkich uczestników był wspaniałym akcentem potwierdzającym wysoką rangę zawodów. Każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy (koszulka z logo zawodów - biała lub czerwona, okulary przeciwsłoneczne, woda mineralna, obiad, woreczek na sprzęt sportowy).

Młodzi lekkoatleci startowali w wielobojach, jedna konkurencja biegowa i jedna techniczna. W sumie wystartowało ponad 400 miłośników lekkiej atletyki. Najlepsi otrzymali medale i dodatkowe upominki. Na podium stanęli: Clara Łużyńska-1m (60m i skok w dal, SP Lubawa/ LKS Lubawa), Dorota Paprocka-2m (60m i skok wzwyż, SP Lubawa/ LKS Lubawa), Miłosz Marszelewski- 2m (60m i skok wzwyż, SP Złotowo), Milena Kruszewska- 2m (600m i skok wzwyż, SP Tuszewo), Dominik Wyżlic- 2m ( 600m i skok wzwyż, SP Prątnica), Maria Zakrzewska- 3m (60m i rzut piłeczką palantową, SP Prątnica/LKS Lubawa).

Opiekunami na zawodach byli nauczyciele- trenerzy: Mirosława Groszkowska, Karol Malinowski i Marek Tykarski. Szkoły: SP Lubawa (18 osób), SP Złotowo (11 osób), SP Tuszewo (4 osoby), SP Prątnica ( 2 osoby). Część zawodników trenuje w LKS Lubawa, część zapisała się zaraz po zawodach- zapraszamy.

Uczestnicy Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich mogli się spotkać i porozmawiać z Natalią Kaczmarek oraz z Konradem Bukowieckim, naszymi olimpijczykami. Clara Łużyńska, Dorota Paprocka, Miłosz Marszelewski,  Milena Kruszewska- oraz Dominik Wyżlic będą reprezentowali nasze województwo na finałach krajowych, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Toruniu.

Trzymamy kciuki. Zawody w stolicy naszego województwa w sprawny i bardzo atrakcyjny sposób przeprowadzili: Szymon Niestatek (Prezes WMZLA), Piotr Borysewicz (Koordynator Wojewódzki LDK), Wojciech Brodowski ( Członek Zarządu WMZLA), Dominik Smosarski (Rekordzista Europy w biegu na 200m juniorów młodszych). Transport na zawody opłacił PZLA. Organizatorem wyjazdu lubawskiej grupy był Marek Tykarski. Dziękuję wszystkim zawodnikom, opiekunom, rodzicom, organizatorom oraz wszystkim osobom które pomogły w zorganizowaniu wyjazdu.

źródło: Marek Tykarski Athletic Team