Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Tuszewie

Opublikowano:

1 czerwca 2023 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka – dzień pełen słońca, radości i wspaniałej zabawy. Organizatorem tego przedsięwzięcia była pani Joanna Siwa i  pan Karol Malinowski oraz  nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Tuszewie.

Tegoroczna impreza nie udałaby się bez współpracy i pomocy wielu osób: Rady Rodziców, KGW ,,Tuszewianki’’, ,,Szkółce Bylin’’ państwa Gaweł, OSP z Tuszewa, sołtys pani Ewy Budzińskiej oraz pozostałych pracowników szkoły.

Dzień dziecka opierał się na formule stacji zadaniowych, podczas których uczniowie klas 1-8 drużynowo brali udział w przygotowanych zadaniach. Klasy pod opieką wychowawców w wyznaczonym czasie realizowały zadania na poszczególnych stacjach.

Oprócz stacji zadaniowych na terenie szkoły, uczniowie odwiedzili także ,,Szkółkę bylin’’ państwa  Gaweł, świetlicę wiejską w Tuszewie i Koło Gospodyń Wiejskich ,,Tuszewianki’’, budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszewie. Tego dnia najważniejsza była wspólna zabawa, miła atmosfera oraz współpraca całego zespołu i integracja ze środowiskiem lokalnym. Dzieci mierzyły się z zadaniami takimi jak:

-„STACJA KIELBASKI” (ognisko i pieczenie kiełbasek),
- „STACJA SZKÓŁKA BYLIN’’ (poszukiwanie po opisie wybranej rośliny),
-„STACJA KOŁO GOSPODYŃ’’ (układanie we właściwej kolejności przepisu na danie Ziemi Lubawskiej),
-„STACJA STRAŻ’’ (wysłuchanie legendy o Św. Florianie),
-„STACJA POPCORN’’ (chwila relaksu z popcornem i seans filmowy),
- „STACJA PRAWA DZIECKA’’ (tworzenie plakatu na temat praw dziecka),
- ,,STACJA HOL’’ (konstruowanie rzeźby z klocków przestrzennych, wystawa prac ,,ekozabawki’’ oraz galerii zdjęć z dzieciństwa kadry nauczycielskiej),
- ,,STACJA TOR PRZESZKÓD’’ (rywalizacja sportowa i pokonanie przygotowanego na sali gimnastycznej toru przeszkód)
  Na poszczególnych stacjach na uczniów czekały przygotowane pyszności: kiełbaski, babeczki, cake popsy, popcorn, woda, soczki. Tego dnia zostały także wręczone nagrody za udział w konkursach: ,,Superbohater SBX’’, ,,Szybkie pisanie na klawiaturze’’ oraz ,,Ekozabawka’’. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

W ramach Dnia Dziecka wszyscy uczniowie otrzymali także kilka zestawów do gry   w badmintona, które mają umilać dzieciom czas spędzony podczas przerw na świeżym powietrzu.
Ostatnim punktem obchodów Dnia Dziecka była niespodzianka przygotowana przez nauczycieli, a mianowicie taniec. Nauczycielki pod okiem pani Izabeli Zapory zaprezentowały układ taneczny, przygotowany specjalnie na tę okazję dla uczniów. Wzbudził on wiele pozytywnych emocji i porwał wszystkich do wspólnego tańca i zabawy. Na koniec dzieci otrzymały lody, zasponsorowane przez OSP, KGW i Radę Sołecką.
Wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy!

materiał SP  w Tuszewie