Kolejni poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości zostali zatrzymani także w Lubawie

Opublikowano:

Policjanci realizują wiele czynności zmierzających do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Często poszukiwani zostają zatrzymani przez policjantów na ulicy czy też po tym jak ponownie popełnią czyn karalny. W ten właśnie sposób, w powiecie iławskim podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych.

Pierwszego z poszukiwanych policjanci zatrzymali w Lubawie. Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań po otrzymaniu zarządzenie o poszukiwaniu mężczyzny sprawdzali różne adresy jego zamieszkania, rozpytywali rodzinę oraz znajomych, aby dowiedzieć się gdzie obecnie przebywa. Kiedy ustalili miejsce natychmiast tam pojechali i zatrzymali 38 - latka. Mężczyzna został już przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższe 64 dni za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Tymczasem w gminie Iława funkcjonariusze z ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierującego vw.  Policjanci wylegitymowali go po czym sprawdzili w systemach. Okazało się, że 47 – latek poszukiwany jest do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Mieście Lubawskim, a także Gdańsk II Komisariat. Mężczyzna oświadczył, że nie wiedział, iż jest poszukiwany ponieważ na co dzień pracuje po za granicami naszego kraju. Funkcjonariusze sporządzili oświadczenie o miejscu pobytu mężczyzny po czym został zwolniony.

źródło KPP Iława