Wycieczka dzieci ze SP w Rożentalu do REDY

Opublikowano:

24 maja 2023 r. okazał się bardzo trafionym terminem na wycieczkę uczniów klasy 6 Szkoły Podstawowej w Rożentalu. Wraz z opiekunami pojechali do Aquaparku w Redzie . Tam korzystali z wielu wodnych atrakcji. Największym powodzeniem cieszył się AquaSpinner, czyli pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa! 

Uczucie braku grawitacji, wahadłowe pokonywanie krętych korytarzy i przyśpieszenia do 40 km/h, robiło na wszystkich wrażenie. Kolejnym obowiązkowym punktem wyjazdu był ,,obiad ” w McDonald, po to, by w pełni sił przedostać się nad morze w Gdyni Orłowo. Tutaj czas minął pozytywnie i przyjemnie, to za sprawą malowniczych widoków na zatokę i pobliski słynny klif mierzący blisko 40 m wysokości.

Już kilkaset lat temu jego pięknym widokiem zachwycała się królowa Marysieńka, żona Jana III Sobieskiego. Odwiedzała bowiem pobliską posiadłość w Gdyni Kolibkach. Z bardziej współczesnych, historycznych postaci trzeba wymienić Stefana Żeromskiego (mieszkał w domku przy ul. Orłowskiej 6) i Józefa Piłsudskiego.

Warto przy tym wspomnieć, że ok. 100 lat temu klifu jako takiego jeszcze nie było, a porośnięty roślinnością teren łagodnie opadał w dół wcinając się w morze. Teraz jest miejscem częstych fotografii, malarstwa i refleksji. Tak też było na wspomnianej wycieczce, gdzie wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów, planując już kolejne wspólne wyprawy.  Integracji stało się zadość.

materiał SP w Rożentalu
Zdjęcia - Katarzyna Danek