Kosztowna jazda rowerem w stanie nietrzeźwości na drodze w gminie Lubawa

Opublikowano:

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego.

W poniedziałek (22.05.2023 r. ) kilka minut po godzinie 6:00 policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który leży w rowie a obok niego znajduje się rower. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 43 - latek kierujący jednośladem jadąc jedną z dróg w gminie Lubawa stracił panowanie nad rowerem i zjechał do przydrożnego roweru po czym wywrócił się. W tracie dalszych czynności policjanci ustalili co było przyczyną utraty równowagi przez mężczyznę. Badanie alkomatem wskazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. 43 - latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

źródło KPP Iława