VII Kongres Przyszłości z udziałem Gminy Wiejskiej Lubawa

Opublikowano:

16 maja br. w kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbył się VII Kongres Przyszłości. To już cykliczne wydarzenie odbywające się w Olsztynie, którego tematem przewodnim jest przyszłość regionu Warmii i Mazur. W związku z tym podczas wystąpień, debat i spotkań dyskutowało się o kierunkach rozwoju, ale także o bieżących problemach, jakimi w obecnych czasach są między innymi bezpieczeństwo i zdrowie.

Podczas kongresu  obecni byli przedstawiciele władz krajowych m.in. MON Mariusz  Błaszczak, parlamentarzyści, samorządowcy i naukowcy różnych dziedzin. W kongresie kilkudziesięciu prelegentów w panelach dyskusyjnych wypowiadało się na różne tematy naszego regionu oraz innych dziedzin.

W VII edycji Kongresu Przyszłości uczestniczył Wójt Tomasz Ewertowski. W wydarzeniu uczestniczyło także Koło Gospodyń Wiejskich w Sampławie, które reprezentowało i promowało Gminę Lubawa.
Panie przygotowały piękne stoisko oraz przepyszne potrawy i ciasta. Dziękujemy!
Podczas Kongresu wystąpił m.in. Andrzej ŚLIWKA - Wiceminister Aktywów Państwowych, który znalazł czas aby spotkać się z przedstawicielkami KGW w Sampławie i skosztować regionalnych potraw. Należy  podkreślić iż  KGW w Sampławie  było  jedynym kołem zaproszonym na kongres .

źródło FB UG Lubawa 
foto KGW Sampława