Już dziś drugie spotkanie w fazie play-off Constract Lubawa - Dreman Komprachiv Opole

Opublikowano:

Czy Tygrysy z Opola Komprachcic postawią się Constractowi na ich terenie? Będzie o to niezwykle ciężko, a jaki będzie rezultat rywalizacji przekonamy się w najbliższą sobotę. Mecz będzie można obejrzeć w TVP Sport.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Dreman przegrał u siebie z Constractem 2:4. Mecz raczej toczył się pod dyktando gości z Warmii i Mazur, ale i gospodarze pokazali, że można postawić się wyżej notowanemu rywalowi. Lubawianie w pewnym momencie prowadzili już 4:0, a końcówka i gra w przewadze należała już do podopiecznych Jarosława Patałucha. Na lepszy rezultat brakowało już czasu.

Constract we własnej hali punkty traci bardzo rzadko w obecnym sezonie. Sztuka odebrania oczek udała się tylko trzem zespołom - Rekordowi Bielsko-Biała, Piastowi Gliwice i GI Malepszy Arth Soft Leszno, czyli zespołom rozstawionym w fazie play-off. Dreman musi zatem nawiązać do najlepszych, by w sobotę przedłużyć swoje nadzieje na awans do kolejnej fazy.

 
- Kluczem do zwycięstwa była defensywa - mówił z kolei Dawid Grubalski, trener Constractu - Chcemy wygrać w Lubawie i przejść do dalszej fazy, ale wiemy, że nie będzie to proste. Jeśli tylko pojawi się moment rozluźnienia, to zespół Dremana ma na tyle dobre indywidualności, że szybko to wykorzystuję i tracimy bramki. Tak też było w poprzednich meczach ligowych fazy zasadniczej.
 
- Wiem, że nie jesteśmy w roli faworyta, natomiast faza play-off rządzi się swoimi prawami, a my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - mówił po pierwszym spotkaniu w Lubawie trener Dremana Jarosław Patałuch.

Zespół z Opola Komprachcice notuje słabą rundę rewanżową, w której udało im się wygrać tylko w pięciu meczach. Kadra jest jednak na tyle liczna i wyrównana, że Dreman stać na to, żeby pokusić się o niespodziankę w Lubawie. Pomóc ma w tym powracający po kontuzji Tomasz Lutecki, który w pomeczowym wywiadzie podkreślał, że aby pokusić się o zwycięstwo, należy wykorzystywać swoje momenty, w których ma się przewagę nad rywalem.

Przypominamy, że rywalizacja w ćwierćfinale play-off odbywa się do dwóch zwycięstw. Constract do awansu potrzebuje zatem jeszcze jednego zwycięstwa. W przypadku gdy Dreman wygra w sobotę, odbędzie się jeszcze jeden, decydujący mecz w niedzielę, ponownie w Lubawie.

Mecz Constractu Lubawa z Dremanem Opole Komprachcice odbędzie się w najbliższą sobotę od godziny 17:45. Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP Sport.

Futsal Ekstraklasa