Motor Lubawa - DKS Dobre Miasto (1:2) 1:4

Dziś piłkarze IV ligi rozgrywają XXIII kolejkę spotkań. Motor Lubawa podejmuje na własnym boisku DKS Dobre Miasto. Drużyna gości to półfinalista Wojewódzkiego Pucharu Polski!  Drużyna, która mimo iż plasuje się oczko niżej od drużyny Motoru, zawsze jest groźna. Dla przypomnienia w tej rundzie pokonała gładko Znicz Biała Piska, czy zremisowała z Polonią Lidzbark Warmiński, a GKS Wikielec dopiero w końcówce spotkania zdobył bramkę na boisku w Dobrym Mieście.

Motor gra w kratkę w tej rundzie. Potrafi z silnymi drużynami grać bardzo ładny futbol nie wykorzystując okazji do strzelenia bramek, aby ze słabszymi teoretycznie drużynami zagrać bez koncepcji. Dzisiejszy mecz dla obu drużyn był bardzo ważny ze względu na układ tabeli. W  rundzie jesiennej Motor pokonał gości 2:3.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Po dwóch kontrach mogli prowadzić 2:0. Jednak w pierwszej sytuacji po dośrodkowaniu Kacper Nawrocki z pola karnego nie trafia główką do bramki. Kilka minut później kolejna sytuacja do zdobycia bramki, ale niestety napastnicy pogubili się. W 20 minucie po kontrze Dima Martyniuk pokonuje Jakuba Olejniczaka i jest 0:1. Dwie minuty później drugą bramkę niespodziewanie zdobył Kacper Chojnowski i jest wynik 0:2.
W 30 minucie trener Malinowski zmienił Filipa Czerwonkę na Piotra Sobótkę. Mimo straty dwóch bramek, gospodarze nadal byli lepsi, a Szymon Modrzewski stworzył kilka doskonałych sytuacji do zmiany wyniku. Dopiero rzut  karny w 45 minucie dla Motoru i bramkę zdobywa  Kacper Nawrocki. Wynikiem 1:2 kończy się pierwsza odsłona.

Początek drugiej połowy należał ponownie do gospodarzy. Ze stałego fragmentu zawodnik  gospodarzy strzela wysoko ponad bramkę. Gra robi się ostra, gospodarze w krótkim czasie  otrzymują kartki. Najpierw Mateusz Szymański a kilka minut później Adam Kapusta. W 68 minucie trener Krzysztof Malinowski dokonuje kolejne zmiany w drużynie.

Adam Kapusta otrzymuje drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę. Motor w końcówce spotkania, mimo braku jednego zawodnika, próbuje zdobyć bramkę, ale obrona gości nie pozwala na dokładne rozegranie. "Kropkę nad i" stawiają goście. Po ładnej akcji w 85 minucie Jakub Chojnowski zdobywa bramkę na 1:3, a dwie minuty później podwyższają wynik na 1:4 po golu  Kaisei Hioki.

Niestety kolejny mecz bardzo ważny dla gospodarzy i strata trzech punktów. Motor ulega na własnym boisku 13. drużynie w tabeli 1:4. Po dzisiejszym spotkaniu Motor Lubawa zajmuje 13 miejsce na 16 drużyn występujących w IV lidze.