Podsumowanie sezonu 2022/2023 Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Lubawie

Za nami już XX sezon Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. 30.03 odbyła się 21 i zarazem ostatnia kolejka naszej ligi. Wystartowało w niej 16 zawodników, a pierwsza piątka wyglądała następująco:
1. Golder Tomek
2. Klimecki Rafał
3. Deska Paweł
4. Zaborowski Robert
5. Szałkowski Andrzej

Sezon 2022/23 dobiegł końca, była to już nasza XX jubileuszowa edycja. W tym sezonie zwycięzcą został Rafał Klimecki z Ostródy, który zdobył 543 pkt, drugi na liście uplasował się Robert Zaborowski z Morąga z 521 pkt, a trzecie miejsce zdobył Wojciech Gutkowski z Iławy z 455 pkt.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się zawodnicy, którzy grali przez cały sezon bardzo solidnie i co najważniejsze byli na każdych zawodach, a są to: Andrzej Szałkowski, Andrzej Guzowski, Henryk Dreszler, Zygmunt Fleszar i Włodzimierz Kocieniewski. Rozegraliśmy 21 kolejek.

W zawodach wystartowało łącznie 60 zawodników i zawodniczek. Jak co roku odwiedza nas dużo zawodników z poza naszej gminy, a nawet powiatu. Tym razem bardzo solidną ekipę miało miasto Ostróda, Morąg i Iława. Całe podium zajęli zawodnicy z wyżej wymienionych miejscowości, ale nasi zawodnicy nie byli wcale tacy słabi – w pierwszej dziesiątce znalazło się 5 zawodników z miasta i gminy Lubawa.

Tomek Golder czy Michał Surdykowski nie znaleźli się tym razem na podium, ale tylko dlatego że obowiązki zawodowe nie pozwoliły im na systematyczne uczestnictwo w zawodach. Jeśli tylko pojawiali się na lidze to zawsze znajdowali się na podium. Michał Surdykowski wygrał najwięcej w tym sezonie turniejów – 9 razy był najlepszy.

Bardzo  dziękujemy Dyrekcji Szkoły Zespołu Szkół w Lubawie za życzliwość przy wynajęciu hali i udostępnieniu obiektu na poczet organizacji ligi, prowadzącemu Andrzejowi Samoszukowi, który jest z naszą ligą od samego początku i Panu Henrykowi Dreszlerowi – organizatorowi naszej ligi.