Uwaga! Zmienne warunki pogodowe. W Lubawie 66 - latek najechał na toyotę

Opublikowano:

Marzec to miesiąc na pograniczu zimy i wiosny, dlatego często występują jednego dnia opady śniegu, deszczu a następnie świeci słońce. Tak szybko zmieniające się warunki atmosferyczne są bardzo często przyczyną wypadków oraz kolizji o czym przekonali się kolejni kierujący.

Pamiętajmy że, opady śniegu czy śniegu z deszczem oraz przymrozki sprawiają, że droga na jednym odcinku może być sucha a na drugim bardzo śliska więc droga hamowania znacząco się wydłuża i kierujący może nie zdążyć natychmiast zatrzymać samochód. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyja stłuczkom o czym przekonał się 18 – latek. Młody kierowca jadąc toyotą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego uderzył w kierującą hondą a następnie kierującą fordem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.  Mężczyzna za spowodowanie zdarzenia został ukarany mandatem.

Tymczasem w Iławie 52 – latka kierująca audi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego jej renaulta i doprowadziła do zderzenia między pojazdami.

Natomiast na terenie gminy Iława 71 - latek kierujący również toyotą nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu.

Do kolejnego zdarzenia również doszło na terenie gminy Iława. W tym przypadku 28 – latek kierujący także toyotą nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i również wjechał do przydrożnego rowu.

Tymczasem w Lubawie 66 - latek kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na toyotę.
W trosce o własne bezpieczeństwo i innych apelujemy do kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych o zachowanie ostrożności gdy na drodze panują trudne warunki pogodowe w postaci opadów śniegu czy śniegu z deszczem.

źródło KPP Iława