Motor Lubawa - Pisa Barczewo (2:2) 3:3

25 marca na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie rozegrana została 18 kolejka forBet IV ligi. W  dniu dzisiejszym rywalem Motoru Lubawa była drużyna Pisy Barczewo.
Piłkarze Motoru w ubiegłym tygodniu zdobyli trzy punkty w Olsztynku. Dzisiejszy przeciwnik na własnym boisku uległ Polonii Iłowo 1:4. Pisa Barczewo zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i zdobyła zaledwie 5 pkt. w 16 spotkaniach.

Początek spotkania zapowiadał się dobrze dla gospodarzy. Już w 4 minucie objęli prowadzenie po golu Modrzewskiego. Jednak w 17 minucie goście po golu Seito Nakamury wyrównują na 1:1. Zdobywają kolejnego gola po strzale Trznadla i obejmują prowadzenie 1:2. W tym okresie gra  stała się brzydka. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dużo żółtych kartoników zawodnikom obu drużyn. W końcówce pierwszej połowy gospodarze doprowadzają do remisu po rzucie  karnym, którego strzelcem był Nawrocki. Do przerwy jest wynik 2:2.

Początek drugiej połowu i gol dla Motoru 3:2. Zawodnik, który dopiero wszedł na boisko - Wasiak  zdobywa gola i gospodarze obejmują prowadzenie. Goście mimo, że w 16 meczach zdobyli zaledwie 5 punktów, dziś byli dobrze dysponowani i bardzo ładnie prezentowali się na boisku w Lubawie. Byli groźni w kontratakach. Ich trener dokonał kilku zmian w drużynie, podobnie jak trener Motoru Lubawa, ale wynik nadal utrzymywał się i był korzystny dla gospodarzy. W końcówce trener gości otrzymał od sędziego czerwony kartonik.

Gospodarze mieli pewne 100% sytuacje pod bramką gości w 70 minucie, niestety nie potrafili z kilku metrów zdobyć bramki. I to się zemściło. W doliczonym czasie gry, goście cały czas  przebywali pod bramką Motoru i zdobyli wyrównującą bramkę na 60 sekund przed końcem. Gola  dla gości zdobył Piotr Wanda. W Lubawie Motor Lubawa zaledwie zremisował 3:3 z ostatnią drużyną tabeli Pisą Barczewo.

Kibice opuszczający stadion byli zawiedzeni grą swojej drużyny. Po zwycięstwie w Olsztynku liczyli na pewne trzy punkty. Piłka nożna to jednak gra zespołowa, a w dzisiejszym spotkaniu, szczególnie w końcówce w linii defensywy był chaos. W bramce całe 90 minut w drużynie z Lubawy bronił bardzo dobrze młody Oskar Jackiewicz. Na wczorajszej gali sportu nagrodzony  przez burmistrza Jakub Olejniczak pauzował. Piłkarze Motoru zajmują 12 miejsce w tabeli.

Motor Lubawa - Jackiewicz, Skindel, Sobótka P, Ewertowski, Zelmański, Sobótka B, Krzywicki, Tomkiewicz, Zasuwa, Nawrocki, Modrzewski  w takim zestawieniu gospodarze  weszli na  boisko.