Mieszkaniec Lubawy miał marihuanę, Susza- amfetaminę a Iławy narkotyki i nabój wielkokalibrowy. Usłyszeli zarzuty

Opublikowano:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Z ustaleń śledczych wynikało, że funkcjonariusze wydziału kryminalnego iławskiej jednostki policji ustalili, że mieszkaniec Lubawy może posiadać narkotyki.

Po uzyskaniu informacji pojechali do miejsca zamieszkania 30 – latka. Okazało się, że mężczyzna w domu posiada prawie 95 gramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Natomiast w Suszu policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 23 – latka, który posiadał przy sobie prawie 13 gramów amfetaminy. Młody mężczyzna został również zatrzymany.

 Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obu mieszkańcom powiatu iławskiego, a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w  Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Iławy. Z ustaleń śledczych wynikło, że  iławscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, iż jeden z mieszkańców powiatu może posiadać narkotyki.

Dlatego zaraz po uzyskaniu informacji o miejscu zamieszkania mężczyzny pojechali do jego domu. Okazało się, że 42- latek posiadał proszek, który po zbadaniu narkotestem okazał się Klefedronem i MDMA. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli jeszcze amunicję wojskową w postaci naboju wielkokalibrowego kal. 12,7x108. 

Jak twierdził mężczyzna znalazł ją w lesie, kiedy to był na grzybach. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu iławskiego i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy w czwartek pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie.

Kodeks karny za samo posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8. 

KPP iława