Akcja Charytatywna w Lubawie "Razem dla Kacpra"

Opublikowano:

W minioną niedzielę 12.marca o godz. 15.00  organizatorzy, przyjaciele i ludzie dobrej woli zorganizowali  kolejną w naszym mieście charytatywną imprezę. Ponownie dla Kacpra Kisiel - 22 latka, który od kilku lat walczy o swoje zdrowie. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem "Razem dla Kacpra" i była zorganizowana w sali OSiR w Lubawie przy ul.Łąkowej. Kacper niestety był nieobecny, ponieważ aktualnie przebywa w szpitalu w Warszawie.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla każdego. Było malowanie twarzy, animacje z bohaterami Krainy Lodu, kawiarenka, loteria fantowa, wata cukrowa, itp... Były także gry i zabawy z zawodnikami Constractu Lubawa. Fitness prowadzony przez Oliwię Lóźniewską dla dzieci i dorosłych. Do akcji włączyło się wiele osób indywidualnych, harcerze, kluby i inne organizacje. Całkowity dochód  przeznaczony został na wsparcie rehabilitacji Kacpra Kisiel.

Dwie koleżanki Kacpra - Julia Sołobodowska i Martyna Nidzworska były inicjatorkami tego  charytatywnego festynu. Chciały pomóc rodzinie i koledze w dalszym leczeniu i rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Przy wsparciu osób dorosłych znanych w naszym środowisku z organizowania takich akcji wcześniej udało się zebrać 8704 złotych. Festyn charytatywny prowadziła sołtys wsi Rakowice - Judyta Wierzbicka.

Działanie na rzecz środowiska lokalnego to wspaniała postawa jaką możemy ofiarować wspierając potrzebujących. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami, a Kacprowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. (mz)