Szynaka Motor Lubawa - Wissa Szczuczyn 3:1

Opublikowano:
W 29 kolejce III ligi  MLKS Szynaka Motor Lubawa podejmował Mlekpol Wissa Szczuczyn. Drużyna z podlasia w tegorocznych rozgrywkach plasuje się  w dole tabeli.

Gospodarze przystapili do meczu po kłopotach  związanych z walkowerami podbudowani. Przyponijmy Motor otrzymał kilka walkowerów decyzją Podlaskiego Związku Pilki Noznej i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli III ligi. Złożył jednak  odwołanie, zgodnie z przysługującym  mu prawemn i jak dotychczas nie wiadomo jaką decyzję podejmą władze PZPN w tej sprawie.

Sędzią głównym spotknia  był Tomasz Wira  obserwatorem  Andrzej Staniszewski z Białegostoku. Jesienią  w Szczuczynie  Motor  zremisował  0:0.
O początku spotkania,  Motor  nie mając nic do stracenia przystąpił do pojedynku z determinacją  i wolą walki o zwycięstwo. Gra  była  ciekawa,  szybka i  co ważne  zawodnicy  realizowali założenia trenera. Kilkanaście minut  po gwizdku  Bartosz Dobroński zdobył piękną bramkę dla Motoru, jak się okazało nie ostatnią w tym spotkaniu.

Podczas meczu na  trybuny stadionu Łazienkowskiego zawitała  delegacja  zarządu PZPN, która obradowała na zebraniu wyjazdowym  w Ostródzie w hotelu Platinum. Będac  blisko stadionu, który wpisany jest do listy obiektów Euro 2012, władze  związku postanowiły zawitać do Lubawy. Delegacji przewodniczył Jan Bednarek  wiceprezes ds. piłkarstwa amatorskiego oraz delegaci związku z kraju. Obecny był także burmistrz Ostródy  Olgierd Dąbrowski oraz Lubawy Maciej Radtke.

Podczas przerwy  gospodarz centrum pobytowego piłkarzy - burmistrz wraz z prezesem klubu Piotrem Truszczyńskim podarował drobne upominki   zarządowi PZPN,  a dla nieobecnego prezesa, burmistrz przygotował  plakat na którym było zdjęcie  śp.Kazimierza Deyna z aktualnym prezesem PZPN podczas  Mundialu z 1974 roku.

Jan Bednarek w imieniu władz związku podziękował władzom Lubawy za upominki podkreślając, że życzy Lubawie, aby doczekała się wizyty delegacji z kraju  biorącego udział w Euro 21012. Podkreslił miłą atmosferę na stadionie zwłaszcza ze strony lubawskich kibiców.

Druga  połowa spotkania na lubawskim stadionie przez pierwsze 25 minut przebiegała pod dyktando zawodników gości.Trener gości  dokonał zmian w drużynie i w  tym okresie gry goście byli lepszą druzyną, stwarzając trudnosci  lubawskim obrońcom.

Trener  Andrzej Błaszkowski  dokonał zmiany w końcówce spotkania. Na boisko wszedł wychowanek klubu Bartosz Lewandowski, który  krótko po wejściu  strzelił piękną bramkę po solowej akcji. Pod koniec  spotkania  Kamil Ludwiczak,   za  fauł na zawodniku gości otrzymał czerwoną kartkę i opuścił boisko.
W końcówce spotkania  goście po błędzie  obrońców zdobyli honorową bramkę, której  strzelcem był Vadzim Kuchynsky.

komentarz:
Pierwszy wygrany mecz na własnym stadionie. Mecz ciekawy, liczna grupa kibiców która   przybyła na stadion obejrzała dobre widowisko  w wykonaniu swojej druzyny. Należy podkreślić dobrą dyspozycję Bartka Dobrońskiego, który zdobył dwie bramki w tym spotkaniu. Szkoda tylko, że gospodarze pokazali dopiero dobry futbol na zakończenie sezonu. Ale lepiej późno niż wcale.
Niestety mimo licznych zapowiedzi prasowych, nie przybył Prezes PZPN Grzegorz Lato.

Co dalej  z lubawską drużyną zadecydują władze PZPN. Czy  decyzja o przyznaniu walkowerów  przez  władze Podlaskiego Związku Pilki Nożnej zostanie podtrzymana przez zarząd PZPN czy uchylona?.
Jest to być, albo nie być dla  lubawskiej drużyny. Czy od przyszłego sezonu będzie grała w III  czy IV lidze zostaną Państwo poinformowani. (mz)

Komentarze

Marceli
Ładna propaganda z tym Lato tak myslalem ze on to wszystko za przeproszeniem oleje!!!
(2011-06-11 23:31:28)