SESJA Z GRATULACJAMI

Opublikowano:

Podczas sesji Rady Gminy Lubawa 28 lutego wójt Tomasz Ewertowski oraz kierownik Zespołu Doradztwa w Iławie Zbigniew Rudnicki pogratulowali rolnikom – laureatom krajowych i wojewódzkich konkursów „Sposób na Sukces” i AgroLiga.

Na sesji obecni byli: Paweł Zakrzewski z Prątnicy oraz Andrzej Gacioch z Tuszewa. Panowie do konkursów zostali zgłoszeni przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubawie. Jak właściwa była to decyzja, świadczą wyniki osiągnięte w poszczególnych konkursach.
W XXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”, organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, przyznano 12 nagród i 3 wyróżnienia. Jego idą jest docenienie najlepszych działań kreujących przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Konkurs został podzielony na trzy kategorie: indywidualna, rodzinna i zespołowa.

Pierwsze miejsce w kategorii rodzinnej przyznano Pawłowi Zakrzewskiemu prowadzącemu firmę „APZ Sp. z.o.o” w Prątnicy. Komisja konkursowa doceniła budowę zakładu i linii do czyszczenia oraz otoczkowania nasion.

Natomiast Andrzej Gacioch, hodowca trzody chlewnej, został laureatem prestiżowego konkursu AgroLiga w kategorii: Rolnik, organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Przy wyborze zwycięzców w obu kategoriach: Rolnik oraz Firma, komisja powołana przez dyrektora Warmińsko-Mazurskiego ODR Damiana Godzińskiego brała pod uwagę: bezpieczeństwo pracy oraz estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy. Nie bez znaczenia były również dobre praktyki oraz innowacyjne rozwiązania laureatów. Wyróżnienia przyznane zostały na podstawie przeprowadzonych wizytacji oraz dostępnej dokumentacji.
Serdecznie gratulujemy!

źródło FB Gmina Lubawa