Turniej Piłki Siatkowej Halowej o Puchar Wójta Gminy Lubawa

W Gminnej Hali w Byszwałdzie zakończył się Turniej Piłki Siatkowej Halowej o Puchar Wójta Gminy Lubawa organizowany przez Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie oraz Gminę Wiejską Lubawa. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn, jedna się wycofała. Turniej rozgrywany był w sobotę i niedzielę.

W meczu o trzecie miejsce Drewhit pokonał Tajgery z Kanzas 3:0. W walce o pierwsze miejsce rywalizacja była niezwykle zacięta. W pierwszych dwóch setach drużyna For Fun prowadziła 2:0, ale KS Constract wyrównał. W 5 secie doświadczona drużyna Constractu pokonała swoich rywali i wywalczyła pierwsze miejsce.

Medale i puchary wręczał Wójt Tomasz Ewertowski oraz Przewodniczący LZS Łukasz Berent. Warto podkreślić, że w drużynie Drewhitu grały Panie. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Samoszuk.
Sobota, 25 lutego 2023 r.
Grupa A
Przebij Tuszewo – Drewhit 0:3 (21:25, 13:25, 20:25)
Przebij Tuszewo – Tajgery z Kanzas 0:3 (23:25, 24:26, 18:25)
Drewhit – Tajgery z Kanzas 3:2 (18:25, 25:18, 25:19, 19:25, 15:13)

Grupa B
Constract – For Fun 3:0 (25:10, 25:20, 25:20)

Niedziela, 26 lutego 2023 r.
Półfinały
Drewhit – For Fun 2:3 (26:24, 17:25, 25:19, 22:25, 8:15)
Constract – Tajgery z Kanzas 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)

Mecz o III miejsce
Drewhit – Tajgery z Kanzas 3:0 (25:15, 25:21, 25:15)

Finał
For Fun – Constract 2:3 (25:23, 33:31, 18:25, 16:25, 13:15)

I KS Constract
II For Fun
III Drewhit
IV Tajgery z Kanazs

V Przebij Tuszewo

Turniej sfinansowany zostanie ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH.