1/8 Pucharu Polski: AZS UW Darkomp Wilanów - Constract Lubawa (0:1) 0:3. ZDJĘCIA

W dzisiejszą środę rozgrywane są mecze pucharowe 1/8 Pucharu Polski. Constract Lubawa  zmierzył się z AZS UW Darkomp Wilanów. Do Warszawy goście przyjechali bez młodych swoich zawodników, którzy równolegle z dzisiejszym spotkaniem rozgrywali mecz towarzyski we Francji z U19.

Początek spotkania był wyrównany, goście nie potrafili sprostać obronie gospodarzy. Dopiero  pierwsza bramka padła po golu Malaguti w 15 minucie. W końcówce pierwszej połowy Klaus oddał kilka celnych strzałów, ale jeden trafił w słupek, drugi tuż obok bramki.

Druga połowa spotkania pucharowego zapowiadała się bardzo ciekawie. I tak też było. Początek  należał do gospodarzy, ale zabrakło im skuteczności, zwłaszcza Denysowi Lifanov, Lisnychenko i Klausowi.

Z kolei kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki miał Adriano, ale strzelał niecelnie. W 33 minucie Tomek  Kriezel trafił w poprzeczkę. Na 10 minut przed końcem trener gospodarzy Maciej Karczyński postawili wszystko na jedną kartę i grali z wycofanym  bramkarzem. Dominowali w tym okresie, ale goście skutecznie się bronili.
W końcówce spotkania goście praktycznie nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy. Jednak gra się do końca. Z rzutu rożnego goście zdobywają drugiego gola, a strzelcem był Jakub Raszkowski.

Po wznowieniu Tomasz Kriezel z własnej połowy trafił do pustej bramki gospodarzy i zrobiło się  0:3. Drużyna  z Lubawy, której trenerem był drugi trener Constractu  Nicolae Neagu grała do końca i nie pozwoliła pokonać doskonale broniącego w dniu dzisiejszym bramkarza Constractu  Lopeza Gonzaleza, zachowując czyste konto.  Constract Lubawa pokonuje Wilanów  0:3 i awansuje do dalszej fazy Pucharu Polski. (mz)