Sukces Moniki Jackiewicz w Maratonie w Sevilli

Zakończył się jeden z ciekawszych maratońskich weekendów tego roku. Na starcie maratonu w Sewilli stanęło ponad 12 tys. zawodników z całego w tym i polscy biegacze, którzy walczyli o wypełnienie wskaźników na Igrzyska Olimpijskie do Paryża w 2024 roku. Na listach startowych widniały nazwiska Adama Nowickiego, Kamila Jastrzębskiego, Izabeli Paszkiewicz, Iwony Bernardelli i Moniki Jackiewicz.

Aby wypełnić minimum olimpijskie należy pobiec poniżej 2:08.10 u mężczyzn i poniżej 2:26.50 u kobiet, jednak istnieje szansa dostać się również z rankingu, więc każdy dobry wynik przybliża Polaków do startu w olimpijskim maratonie.

Monika Jackiewicz w stawce 12000 zawodników na mecie  zajęła 204  miejsce  w kategorii wiekowej 18 a w klasyfikacji generalnej 21. Gratulujemy Monika świetnego wyniku 02:31:52 to drugi wynik zawodniczek z naszego kraju.
Najlepsza z Polek uplasowała się na 18 miejscu - Iwona Bernardelli  02:29.

Wśród  mężczyzn z reprezentantów Polski, najlepiej zaprezentował się Adam Piotr Nowicki zajął 24 miejsce  z czasem 02:09:48