Jadąc skodą uszkodził słup, znaki po czym najechał na płot. Musi zapłacić grzywnę

Opublikowano:

4000 zł grzywny – taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w sądzie, a usłyszał go 47 – latek. Mężczyzna kierując skodą najechał na wyspę znajdującą się na rondzie po czym uderzył w słup oświetleniowy, znaki drogowe a następnie w ogrodzenie posesji powodując jej uszkodzenie.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka policjanci (17.04.2021 r..) kilka minut po godzinie 22:00 zatrzymali kierującego skodą.  Zgłaszający oświadczył, że Aleją Jana Pawła II w Iławie ciemną skodą jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Dodał, że uderzył w słup i jedzie dalej, po chwili poinformował, że ścina znaki i przejechał przez rondo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i na ogrodzeniu na ulicy Lubawskiej ujawnili opisywany pojazd.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 47 – latek jadąc skodą uderzył w słup oświetleniowy następnie uszkodził kilka znaków drogowych po czym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Od 47 – została również pobrana krew do badania. Policjanci przesłuchali świadków oraz wykonali oględziny na miejscu zdarzenia a także zabezpieczyli dokumentację fotograficzną.

Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, podczas którego mężczyzna usłyszał zarzuty. W związku z powyższym mieszkaniec powiatu iławskiego za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym  usłyszał wyrok: kary grzywny w wysokości 4000 zł.

źródło KPP Iława