Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie

Opublikowano:

6 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie odbył się Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej pod batutą Mateusza Raczyńskiego. Orkiestra lubawska gra już 22 lata.

W dniu wczorajszym koncert orkiestry pokazał wysoki poziom artystyczny muzyków, a dla publiczności koncerty są niezwykłym przeżyciem. Repertuar orkiestry, to w większości muzyka rozrywkowa, w tym znane i popularne melodie z całego świata.

W wydarzeniu kulturalno-artystycznym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem  Maciejem Radtke, zaproszeni goście oraz publiczność.
Orkiestra zaprezentowała bogaty program muzyczny wzbogacony występem wokalistki Zuzanny Napolskiej i mażoretek.
Gościnnie z orkiestrą wystąpili muzycy z innych miast, szczególnie słychać było to wśród: trębaczy, saksofonistów i puzonistów - muzyków z "górnej półki".

Żaden koncert nie byłby tak widowiskowy, gdyby nie współistnienie muzyki i gry świateł. Przez to połączenie buduje się swoiste napięcie, oddaje specyficzny nastrój muzyki, jej tempo i podkreśla stylistykę wydarzenia. A wszystko to dzięki firmie AAJ Event Adama Jędraszka i pracownika MOK Grzegorza Fafińskiego, realizacja dźwięku - Szymon Truszczyński Tru Event .Koncert prowadziła Natalia Modrzewska.

Piękny koncert przygotowany perfekcyjnie. Moim skromnym marzeniem jest, aby Miejska Orkiestra Dęta częściej prezentowała się w swoim mieście, może wówczas więcej młodych  ludzi, zamiast siedzieć przy komputerze, spróbuje odnaleźć swoją pasję właśnie w zajęciach muzycznych. Zajęcia muzyczne są formą socjoterapii, rozwijają muzyków też pod względem kulturalnym, uczą systematyczności i współdziałania w zespole.   

(mz)