Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości wśród nich mieszkaniec gminy Lubawa. Już siedzą w zakładzie karnym

Opublikowano:

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku czterech mieszkańców powiatu iławskiego poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na policjantów w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego ustalili miejsce przebywania szukanego 42 – latka. Mężczyzna szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie celem ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Mężczyzna został zatrzymany  i przetransportowany do więzienia.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci podczas interwencji. Zgłaszający oświadczył, że nietrzeźwy i agresywny kolega nie chce wyjść i prosi o pomoc policjantów. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali uczestników spotkania. Okazało się, że agresywny 38 – latek poszukiwany jest przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia. Mężczyzna został zatrzymany i zawieziony do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 15 dni.

Tymczasem w gminie Lubawa policjanci zatrzymali szukanego 32 – latka. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania i zmieniał miejsca zamieszkania. Kiedy funkcjonariusze ustalili kolejne miejsce przebywania mieszkańca gminy Lubawa natychmiast tam pojechali i zatrzymali 32 – latka. Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi 15  dni za popełnione wykroczenia.

Natomiast w poniedziałek (06.02.2023 r.) policjanci zatrzymali 54 – latka. Funkcjonariusze posiadając zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym prowadzili czynności w celu ustalenia miejsca przebywania szukanego mężczyzny. I tak dziś rano okazało się, że mężczyzna przebywa na terenie gminy Lubawa. Policjanci natychmiast tam pojechali i zatrzymali 58 – latka. Następnie zawieźli go do więzienia gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 150 dni ponieważ nie płacił alimentów.

źródło KPP Iława