Puchar Polski KKF AUTOMOBILE TORINO KONIN – KS CONSTRACT LUBAWA 2:16 (1:2)

W sobotę i niedzielę odbywają się rozgrywki 1/16 Pucharu Polski. Drużyna Constractu Lubawa  pojechała do Konina na spotkanie z gospodarzami KKF Konin, która wyeliminowała drużynę  Futsal Ekstraklasy FC Toruń.

Pierwsze minuty spotkania wskazywały, że Constract szybko sobie poradzi po dwóch golach Kriezela i Raszkowskiego, w krótkim okresie czasu. Gospodarze jednak mimo utraty bramek zdołali przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową po golu Nikodema Lipińskiego. W końcówce tej części Madziąg mógł podwyższyć wynik, ale trafił futsalówką prosto w bramkarza.

Pierwsza połowa mocno podrażniła ambicję konstruktorów i w drugiej połowie zaczyna się znakomicie dla gości. Kilkadziesiąt sekund od wznowienia piękna bramka Pedrinho na 1:3 i chwilę później ponownie Raszkowskiego.

Po strzale Kacpra Sendlewskiego i rykoszecie Wilińskiego pada 5 bramka samobójcza na 1:5. W 25 minucie akcja drużyny gości, Kaniewski do Lopeza, a ten do Kacpra Sendlewskiego i jest 1:6. Kolejna akcja, Adriano podwyższa na 1: 7.

27 minuta indywidualna akcja Raszkowskiego i hat trick Kuby 1:8. Dalej to zabawa Alasuutarii  1:9 i chwilę ponownie ten sam zawodnik na 1:10. Kolejną bramkę zdobywa z dystansu Kacper Sendlewski i 1:11.
Mimo straty 11 bramek, gospodarze dwukrotnie z kontry stworzyli groźne akcje pod bramką  Gonzalesa, ale błąd gospodarzy i Kuba Raszkowski po podaniu Pedrinho zdobywa 12 bramkę w 33 minucie.

Kapitan KKF Andrzejczak w końcówce (34 minuta) widząc, że bramkarz gości wyszedł z bramki, z własnej połowy oddaje piękny strzał i zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy na 2:12.

35 minuta Malaguti zdobywa 13 bramkę. Po błędzie bramkarza gości, piłkę przejmuje Pedrinho i podaje do Malaguti, ten ponownie zdobywa bramkę na 2:14. Pada samobójcza bramka dla gospodarzy po błędzie Markiewicza w 37 minucie na 2:15. Festiwal strzelecki kończy Ludgero Lopez na 2:16 w 37 minucie. W drużynie gości zabrakło młodych zawodników, którzy rozgrywali ostatnia fazę eliminacji MMP U19 i awansowali do finałowej 16. Po dłuższej przerwie na parkiecie pojawił się w drużynie z Lubawy Deco.

Niespodzianki nie było. KS Constract pokonał gospodarzy 2:16 i awansował do 1/8 Pucharu Polski. (mz)

Bramki: Nikodem Lipiński 8, Krystian Andrzejczak 34 – Tomasz Kriezel 2, Jakub Raszkowski 3, 22, 27, 33, Pedrinho 22, Krzysztof Budziński 24 (s), Kacper Sendlewski 25, 31, Adriano Lemos 26, Jaakko Alasuutari 28, 29, Ivan Feliz Malaguti 35, 36, Damian Markiewicz 37 (s), Ludgero Lopes 37.