Sparingi Motoru Lubawa, Constractu i Drewneksu Sampława

Opublikowano:

W trzecim spotkaniu sparingowym Seniorzy IV ligi rozegrali zaplanowane mecze sparingowe. Motor Lubawa pokonał Kormoran Zwierzewo 2-0. Gole dla drużyny zdobyli Kacper Nawrocki i Bartosz Kuczyński. Momentami niewiele można było zobaczyć. Warunki pogodowe były  momentami ekstremalne.

Druga nasza drużyna Constract Lubawa rozegrała sparing z czołową drużyną IV ligi Jeziorakiem Iława. Mimo, że do przerwy prowadzili gospodarze z Iławy 2:1, w drugiej połowie młodzi  konstruktorzy trenera Dawida Mederskiego zdobyli trzy bramki i pokonali 2:3 gospodarzy na stadionie w Iławie.

Całe spotkanie w środku pola zagrał Samuel Grubalski (rocznik 2007) jak również Nikodem Jaskulski (2006), którzy bardzo dobrze wkomponował się w grę całej drużyny.

- Muszę pochwalić dziś cały zespół ponieważ zagraliśmy z pełnym zaangażowaniem, odpowiedzialnie w defensywie i odważnie do przodu co przyniosło efekt - skomentował po meczu trener Dawid Mederski. Jutro zawodnicy zakładają już halówki i jadą walczyć o awans na finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-19. Bramki w meczu strzelali: Szulc Jarosław, Jaskulski Nikodem, Sobolewski Nikodem. 

Po bardzo dobrym meczu drużyna Drewneksu z Sampławy wygrywa pierwszy mecz sparingowy z A- klasowym przeciwnikiem z Grunwaldu 6:2. Mimo braków kadrowych nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. 

- Mimo wysokiego wyniku, ten mecz nie należał do najłatwiejszych. Drużyna z Grunwaldu pokazała się z dobrej strony, co można było zauważyć na boisku. Spora ilość nie wykorzystanych sytuacji z naszej strony, działa korzystnie na drużynę, bo potrafimy w 90 minut stworzyć sobie kilkanaście sytuacji bramkowych. Natomiast z punktu widzenia trenera, mamy sporo do pracy w tym elemencie i w kilku innych defensywnych aspektach. Dziś cieszę się z wyniku, a od poniedziałku pracujemy żeby być jeszcze lepsi i gotowi na zbliżające się rozgrywali B klasowe -mówi trener drużyny Łukasz Wietecha.

opr. mz 
foto Motor Lubawa