Transfery Motoru Lubawa przed sezonem

Opublikowano:

Drużyny IV ligi i inne przygotowują się do rozgrywek rundy wiosennej. Oprócz zaplanowanych treningów, trwają transfery zawodników.
W drużynie naszego IV ligowego MLKS Motor Lubawa znamy już trójkę nowych zawodników, a według nieoficjalnych informacji Zarząd klubu planuje jeszcze kilka kolejnych transferów.

Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się wzmocnić drużynę Krzysztofa Malinowskiego był Adrian Wasiak. Poprzednią rundę pomocnik spędził w GKS LZS Wikielec, do Motoru został wypożyczony z Tęczy Miłomłyn.

Drugim, zawodnikiem MLKS Motor Lubawa został Bartosz Sobótka, który grał już w naszych barwach w jednej rundzie w  sezonie 2017/2018. Bartek jest wychowankiem OKS 1945 Olsztyn i gra na pozycji środkowego pomocnika. Ostatnie lata zawodnik występował w niemieckim FC Blaubeuren.

"Jestem szczęśliwy z powodu dołączenia do mojej drużyny Bartka z dwóch powodów: szukaliśmy doświadczenia tak, żeby nasza młodzież miała od kogo się uczyć oraz szukaliśmy zawodnika na tą pozycję. Spełnia on te dwa wymogi oraz zna klub i mój sposób pracy, więc o aklimatyzację nie trzeba się martwic" - trener Malinowski Krzysztof.
" To nasz drugi transfer, a pierwszy powrót do klubu. Mogę zagwarantować naszym kibicom, że tych powrotów będzie znacznie więcej. Kolejny przedstawimy już jutro - Prezes Marcin Banacki.

Trzecim zawodnikiem Motoru będzie dołącza Piotr Sobótka, który jest młodszym bratem  Bartka. Młodszy z braci również grał już w naszych barwach i to przez trzy sezony, które w wykonaniu naszej drużyny jak i samego zawodnika były bardzo udane. Piotr gra na pozycji obrońcy i ma wpłynąć na mniejszą ilość straconych bramek przez nasz zespół.

"Sobocik to zawodnik, który mimo dalej młodego wieku jest bardzo dojrzałym zawodnikiem na boisku. Nie miał ze mną łatwo w swoim pierwszym podejściu do Motoru, gdyż przez pierwsze 4 kolejki nie złapał się nawet do kadry meczowej. Jednak od momentu zagrania pierwszego meczu to do ostatniego w naszych barwach był wiodącą postacią w moim zespole" - trener Malinowski Krzysztof.
"Tak jak już wczoraj powiedziałem to dopiero początek powrotów do Motoru, nasz trener bardzo chciał wzmocnić zespół i wspólnie z zarządem mu to umożliwiamy. Spoglądajcie na nasz Facebook bo będzie się działo" - Prezes Marcin Banacki.

źródło FB  MLKS Motor Lubawa