Drużyny Constractu Lubawa walczyły w Pucharze Polski. ZDJĘCIA

Opublikowano:

W dniu dzisiejszym w sobotę 14 stycznia drużyny futsalowe rozgrywają spotkania w ramach 1/32 Pucharu Polski. Pierwsza drużyna trenera Dawida Grubalskiego w hali Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku rozegrał spotkanie z Wenecją Pułtusk.

Klub Wenecja Pułtusk powstał w 2022 roku i aktualnie walczy w II lidze razem z drużyną Constractu II Lubawa.

Niespodzianki nie było, choć gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. W miarę upływu czasu goście pokazali to co najlepiej potrafią i pokonali ambitnie grającą drużynę z Pułtuska 5:9.

Constract II Lubawa podejmował o godz. 18.00  w hali OSiR w Lubawie drużynę Futsal Ekstraklasy Widzew Łódź. Spotkanie w hali w Lubawie pokazało, że drużyna Constractu stawia na młodzież i ta młodzież podczas dzisiejszego spotkania pokazała się z jak najlepszej strony.

Młodzież grała z siódmą aktualnie drużyną Futsal Ekstraklasy jak równy z równym. Bramki padały z jednej i drugiej strony. W drużynie gospodarzy widać było ambicję, wolę walki o każdą piłkę, zabrakło skuteczności przy wykończeniu niektórych akcji i doświadczenia w walce z taką drużyną jaką jest Widzew Łódź.

Młodzi zawodnicy z Lubawy ulegli niestety 5:6 drużynie gości, która awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Janusz Okuniewski (2 bramki), Szymon Licznerski (2 bramki), Jakub Banach. Mimo porażki, drużyna Dawida Mederskiego zaprezentowała się licznie zebranej publiczności z bardzo dobrej strony. Kibice oglądający to spotkanie nie spodziewali się tak pięknego, wyrównanego widowiska. (mz) 

foto Kamil Szóstek i Paweł Jakubowski