Krótka rozmowa z trenerem Motoru Lubawa Krzysztofem Malinowskim

Opublikowano:

Panie trenerze. Zakończyła się runda jesienna IV ligi. Nie będziemy do niej wracali. Jestem pewien, że Pan i Zarząd dokonaliście podsumowania.

- Po analizie tego co się stało też nie mam już ochoty do tego wracać. Wyciągnęliśmy wnioski, a przeszłości już nie zmienimy. Teraz mamy wpływ na przyszłość i zrobimy wszystko, żeby poprawić swoją sytuację. Podsumowaliśmy tamten ciężki okres i mamy nadzieję, że plan który sobie nakreśliliśmy będzie odpowiedni i wrócimy na miejsce, które powinien zajmować Motor.

Od kiedy planujecie wznowić treningi i czy zobaczymy nowe twarze w drużynie Motoru, bo to wszystkich interesuje. Niestety sama zdolna młodzież bez lidera nie podoła silnym  drużynom IV ligi. Dlatego chcę zapytać czy już rozmawialiście z zawodnikami z innych klubów, którzy zechcieliby wystąpić w drużynie Motoru?

Treningi rozpoczynamy dzisiaj czyli 9 stycznia, zajęcia będą odbywać się trzy razy w tygodniu na lubawskich obiektach sportowych oraz boisku w Prątnicy. Zgadzam się z Pana tezą, że młodzież sama sobie nie poradzi i Motor potrzebuje wzmocnień. Pracujemy nad nimi już od początku listopada przynajmniej i był to dla mnie i dla Prezesa bardzo intensywny czas. Mogę zapewnić, że będą nowi zawodnicy o czym będziemy informować na bieżąco, może już od jutra. Na dzisiaj nie mogę zdradzić żadnych nazwisk. Mam nadzieję, że ci zawodnicy staną się liderami, o których Pan pisze.

Czy Szymon Modrzewski zagra już w rundzie wiosennej, czy nadal kontuzja jest na tyle poważna, że nie?

- Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Szymon wraca już od pierwszego dnia okresu przygotowawczego. Mam nadzieję, że śladu po tej długiej kontuzji już nie będzie i jego powrót okaże się bardzo dużym wzmocnieniem naszej drużyny. Bardzo na niego liczę i życzę mu zdrowia przede wszystkim.

Na koniec terminarze sparingów. Czy już podjęliście rozmowy i kiedy należy się spodziewać pierwszego sparingu?

Znamy już sparingpartnerów seniorów MLKS MOTOR LUBAWA w okresie przygotowawczym, nasi zawodnicy rozegrają 8 gier kontrolnych.
Lista sparingów:
21.01.2022
WKRA ŻUROMIN - MOTOR LUBAWA (16:00 MŁAWA)
28,02,2022
START NIDZICA - MOTOR LUBAWA ( 10:00 MŁAWA)
04.02.2022
KORMORAN ZWIERZEWO - MOTOR LUBAWA ( OSTRÓDA)
10.02.2022
UNIA SUSZ - MOTOR LUBAWA ( 20:00 IŁAWA)
18.02.2022
OSSA BISKUPIEC POMORSKI - MOTOR LUBAWA ( 12:00 IŁAWA)
25.02.2022
MAŁY JEZIORAK - MOTOR LUBAWA ( IŁAWA)
01.03.2022
MOTOR LUBAWA - WEL LIDZBARK WELSKI ( 17:30 PRĄTNICA)
04.03.2022
MOTOR LUBAWA - DELFIN RYBNO (14:00 LUBAWA)

Dziękuję za rozmowę
Marian Żuchowski 

foto elubawa