W SAMPŁAWIE NA BOISKU STANĄŁ KONTENER SZATNIOWY

Opublikowano:

Zakończyło się zadanie pn. „Modernizacja boiska sportowego w Sampławie poprzez doposażenie obiektu w zestaw kontenerowy szatniowy”. Nowoczesny kontener służy przede wszystkim dzieciom i młodzieży korzystającym na co dzień z boiska trawiastego.

Boisko użytkowane jest zarówno przez dzieci szkolne w czasie zajęć z wychowania fizycznego, przez dzieci z młodzieżowego klubu PROFootball TEAM Drewneks Sampława skupiającego w swoich szeregach ok. czterdzieścioro młodych piłkarzy z trzech kategorii wiekowych (Żak, Orlik, Młodzik) reprezentujących zarazem Gminę Lubawa w rozgrywkach Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, a także przez dorosłych w czasie B-klasowych rozgrywek piłki nożnej.

Zakupiony mobilny kontener pozwoli przechować niezbędny sprzęt (piłki, siatki do bramek, pachołki, szarfy, wózek do malowania linii farbą itp.)

Kontener wykonała firma Krzysztof Hajost Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „EK-BUD” z Łabiszyna. Ponadto Firma Mirosław Maciołek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „DREWNEKS” wyposażyła kontener w zaplecze sanitarne tj. prysznice, umywalki oraz toalety.

Zadanie pod nazwą „Modernizacja boiska sportowego w Sampławie poprzez doposażenie obiektu w zestaw kontenerowy szatniowy” zostało zrealizowane w ramach przyznanej pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2022 r.”

wartość projektu: 159.900,00 zł
kwota wsparcia: 40.000,00 zł.

źródło FB Urząd  Gminy Lubawa