Olimpia II Elbląg - Motor Lubawa (0:0) 3:0

Piłkarze IV ligi zakończyli rundę jesienną rozgrywek. W dniu dzisiejszym o godz. 13 w Elblągu  piłkarze Motoru Lubawa rozegrali 15. kolejkę z gospodarzem Olimpią II Elbląg. Gospodarze w tym spotkaniu byli faworytami co potwierdza tabela. Olimpia zdobyła 22 pkt. w 14 spotkaniach, a Motor zaledwie 14.

W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania, gospodarze korzystniej prezentowali się na boisku, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo 0:0. Zawodnik gospodarzy otrzymał kartkę za  faul na Radku Gajewskim.

Drużyna Motoru wyszła w składzie: Olejniczak, Fafiński, Skindel, Gerka, Zelmański, Ewertowski P., Szczepański, Goździejewski, Zdunek, Nawrocki, Gajewski.

Obraz gry w drugiej połowie był podobny, ale z upływem czasu gospodarze przyspieszyli, byli dokładniejsi i byli bliscy zdobycia bramki. Trener Krzysztof Malinowski dokonuje zmian w zespole. Schodzą: Szczepański i Gajewski, wchodzą Zasuwa i Kuczyński.

W 64 minucie gospodarze zdobywają pierwszą bramkę po golu Sebastiana Milanowskiego i obejmują prowadzenie. Kolejna bramka pada w 71 minucie po golu Adriana Szantyra. Niestety końcówka spotkania należy do gospodarzy, którzy w 78 minucie zdobywają kolejną bramkę na 3:0 po golu Konrada Łabęckiego. Mimo prowadzenia gospodarze grają ostro i maja na swoim koncie  aż 5 żółtych kartoników od sędziego spotkania.

Po stracie trzech bramek goście dokonują kolejnych zmian: schodzą Skindel i Olejniczak wchodzą Krystian Zelmanski i Oskar Jackiewicz.

Zakończyło się spotkanie i niespodzianki nie było. Gospodarze pokonują Motor Lubawa 3:0. Mimo obrony w pierwszej połowie, w drugiej padło kilka bramek i żadna ze strony gości.

Drużyna Motoru Lubawa w rundzie jesiennej niestety plasuje się w końcówce tabeli. Od kilku lat, tak słabej rundy nie było. Myślę, że będzie czas na podsumowanie rundy jesiennej i aby nadal grać w IV lidze trzeba wzmocnić drużynę.

Wiemy, że w Motorze Lubawa grają młodzi zawodnicy, ale to za mało, aby zdobywać punkty i myśleć o zajęciu 5 miejsca w tabeli jak mówił prezes Marcin Banacki podczas spotkania w Magazynie IV ligi. W rundzie jesiennej Motor zajmuje 12 miejsce w tabeli na 16 drużyn. (mz)