SUKCES LUBAWSKIEGO TRENERA NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!

W dniach od 30 września do 8 października 2022 w Lido di Jesolo we Włoszech odbywały się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w najbardziej prestiżowej w świecie Federacji Kickboxingu WAKO!

Jedną z formuł planszowych Kadry Narodowej Kadetów w wersji Kick-Light [walka ciągła z możliwością technik pięściarskich, kopnięć na tułów, głowę i dodatkowo na uda nóg] od dziewięciu lat prowadzi lubawski trener Rafał Mazurowski.

Do mistrzostw świata kadra przygotowywana była już od ubiegłorocznego sezonu i przez cały rok obecny poprzez organizowane liczne konsultacje, zgrupowania i obozy kadrowe!

Spośród 21 powołanych zawodników do ścisłej reprezentacji Polski w tejże formule siedmiu kadrowiczów wywalczyło medale: 2 złote, 2 srebra i 3 brązy! Złotymi medalistami zostali: Kinga Nowakowska i Oskar Urbański, srebrne medale zdobyli: Emilia Czarnowska i Dmytro Drandalush natomiast brązy wywalczyli: Laila Castalano, Pola Stołowska i Wiktoria Sacher!

Jest to niebywały sukces zwłaszcza, że poza trójką zawodników lubawski trener postawił na debiutantów i spośród formuł planszowych odniósł najwyższy wynik w całej reprezentacji Polski! Nikt poza formułą Kick-Light Kadetów złotych medali nie zdobył...

W klasyfikacji generalnej na ponad 60 państw z całego świata reprezentacja Polski osiągnęła wysokie 5 miejsce!

Relacje z mistrzostw są dostępne na kanale YouTube, które realizowane były przez NGF Champion TV na usługach Polskiego Związku Kickboxingu...