Polska - Francja (2:1) 3:2. Jesteśmy w półfinale Mistrzostw Europy U19

Trwa ostatnie spotkanie reprezentacji Polski w Turniej UEFA Futsal Euro U19 w grupie  B. Po pierwszej połowie reprezentanci Polski są blisko półfinału, prowadzą z Francją 2:1. Bramkę dla Francuzów zdobył w 2 minucie Dembele, ale końcówka należała do  młodych reprezentantów Polski. W 16 minucie wyrównał Szymon Licznerski, a w końcówce po rzucie karnym przedłużonym Kacper Sendlewski z 11 metrów zdobył bramkę i prowadzimy 2:1.

W drugiej połowie w 34 minucie tracimy bramkę po golu Alla i do 38 minuty jest 2:2. W 38 minucie Dembele otrzymuje 2 żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną i Polska gra 2 minuty z przewagą jednego zawodnika. Wykorzystuje to Szymon Licznerski zdobywając zwycięską bramkę na 3:2 dającą awans do półfinału.

Turniej UEFA Futsal Euro U19 odbywa się na Olivo Arena w Jaen w Hiszpanii w dniach 3-10 września 2022 roku. Wszystkie drużyny rozegrają swoje mecze grupowe 4, 5 i 7 września. Dwóch najlepszych z każdej grupy awansuje do półfinału.

W składzie mamy trzech zawodników KS Constractu Lubawa : Huberta Zadrogę(pełniącego funkcję rezerwowego bramkarza),Kacpra Sendlewskiego i Szymona Licznerskiego..

W półfinale reprezentacja Polski  zmierzy się jutro 8  września z gospodarzami mistrzostw z Hiszpanią   godz. 21.00 a Portugalia z Ukrainą  godz. 18.00