Piknik Dożynkowy w Złotowie

Opublikowano:

W minioną niedzielę, 28 sierpnia 2022r. w Złotowie odbyły się Dożynki Parafialne. Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą dziękczynną, którą sprawował ksiądz proboszcz Jakub Maciejko. 

Po jej zakończeniu korowód z wieńcem dożynkowym na czele udał się pod sale wiejską. Przybyłych gości oraz mieszkańców parafii powitał sołtys wsi Złotowo - pan Jan Licznerski. Następnie głos zabrał wójt Gminy Lubawa – pan Tomasz Ewertowski

Na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie, którzy przygotowali wiersze o tematyce dożynkowej. Specjalnie z tej okazji jedna z uczennic – Olga Wiśniewska wykazała się niezwykłą kreatywnością i napisała własny wiersz pt. “Złotowskie Dożynki”.

Tego dnia nie mogło zabraknąć także występu uczestników miejscowego Klubu Senior +. Przygotowali oni krótką improwizację do piosenki pt. “Klub Seniora” oraz skecz, który wszystkich rozbawił za, co seniorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności. 

Organizatorzy zadbali też o różne atrakcje. Goście mogli skosztować pysznych, domowych wypieków czy lokalnego przysmaku – chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Najmłodsi chętnie korzystali ze stanowiska z popcornem i watą cukrową. Z myślą o nich przygotowano także wodny basen z kulami i przejażdżki na kucykach. Była też uczta dla ucha, o którą zadbał zespół “Takich już nie ma”.

Chętni śmiałkowie wzięli udział w grach i zabawach rodzinnych, m.in. “Wycieczka do zoo”. Trzy drużyny zmagały się też w słownych potyczkach w mini teleturnieju “Kocham Cię Polsko”. 

Na uwagę zasługuje również to jaką pomysłowością wykazali się mieszkańcy parafii, przygotowując piękne dekoracje i kukły dożynkowe za, co zostali nagrodzeni. 

Organizatorzy chcieli, by serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniach, za ich zaangażowanie i dobre serce. Szczególne podziękowania należą się paniom: Annie Chrzóstkowskiej, Agnieszce Wiśniewskiej oraz Magdalenie Depczyńskiej za ogrom pracy, wysiłku i poświęcenia włożony w wykonanie ślicznego wieńca dożynkowego. 

materiał organizator
zdjęcia i materiały filmowe Edward Balewski i Jan Chrzostkowski