I runda Wojewódzkiego Pucharu Polski. Motor Lubawa awansował, PFT Drewneks Sampława odpadł

Dzisiaj o godz. 17 rozpoczęły się mecze I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do Sampławy przyjechała  Drwęca Nowe Miasto Lub. grająca  aktualnie w lidze okręgowej. Czy drużyna z Sampławy sprawi prezent w dniu Urodzin swojemu zawodnikowi Łukaszowi Wietecha? Dowiemy się wkrótce.

IV ligowy  Motor Lubawa zmierzył się z  KS Syrena Spomlek Młynary. Dzisiejszy rywal  Motoru Lubawa to A klasowa drużyna, której szkoleniowcem jest  były trener Motoru Lubawa  Arkadiusz  Matz.

Motor poradził sobie na wyjeździe pokonując  gości  0:2 po bramce Radka Gajewskiego w pierwszej połowie, ponownie w drugiej i awansował do dalszych rozgrywek.

W Sampławie sensacja wisiała na w powietrzu. W pierwszej połowie dominowali gospodarze i do przerwy prowadzili 1:0. Grali szybko, ambitnie, zdobyli bramkę (Lendzionowski) i mogli jeszcze w pierwszej połowie podwyższyć wynik.

Druga połowa należała zdecydowanie do gości. Wyrównali na 1:1 i kilka minut później  podwyższyli na 1:2.  Byli bliscy podwyższenia wyniku, ale zawodnik nie trafił do bramki z 1 metra.

Gospodarze po stracie dwóch bramek, zmianie zawodników w polu nie potrafili się  zmobilizować, brakowało sil i skuteczności i tracili kolejne bramki. Spotkanie zakończyło się  wynikiem 1:4. Bramki dla gości zdobyli: Żądłowski, Kowalski, Wolski, Świniarski.

Do dalszych rozgrywek awansowała drużyna Drwęcy Nowe Miasto Lub, która najbliższy mecz ligowy rozegra na własnym boisku z Constractem Lubawa. (mz)

Fotorelacja PFT Drewneks Sampława wkrótce.