11.Lubawska Dycha. Fotorelacja część I

21. sierpnia o godzinie 13:30 ze Stadionu Łazienkowskiego ruszyła XI Lubawska Dycha. Na starcie biegu stanęło ponad 153 zawodników z czego 153 zostało sklasyfikowanych. W kategorii Nordic Walking 5,9 km - 16 uczestników.

Lubawska Dycha to bieg, którego trasa przebiega ulicami naszego miasta, rozgrywany na dystansie 10 km. Kilka minut po starcie biegu głównego, na ponad 5 km trasę ruszyła grupa Nordic Walking.

Organizatorami imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Lubawa” oraz Lubawa Kocha Biegać. W tym roku zastępca burmistrza Stanisław Kieruzel dał sygnał do startu w biegu głównym. Zawody prowadził trener Marek Tykarski. Trasa biegu posiada atest PZLA. Od godziny 11.00 trwały imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży  na bieżni Stadionu Łazienkowskiego.

W tym roku ze względu na upały, wystartowało mniej zawodników. Na trasie podawano płyny zawodnikom, głownie wolontariusze, zawodnicy LKS oraz trampkarze Motoru Lubawa. Nad  bezpieczeństwem czuwał zespół ratowniczy oraz strażacy z OSP Lubawa

W biegu głównym wśród mężczyzn zwyciężył Kacper Arendt z Grudziądza, 6 miejsce zajął Radosław Górski z Lubawy. W kategorii kobiet zwyciężyła Paulina Żuchowska z AZS UMK Toruń.

Komplet wyników oraz fotorelacja z wręczenia medali wkrótce.